Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaikų ir ugdymo ekspertų patarimai, kaip už(si)krėsti gerumu
event 2018-03-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Vaikų ir ugdymo ekspertų patarimai, kaip už(si)krėsti gerumu

Kovo 22 d., 13.00–15.00 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks socialinės akcijos „Užkrėsk gerumu“ baigiamasis renginys. Vasario ir kovo mėnesiais Lietuvos vaikų ir jaunimo centro surengta akcija, skirta „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2018“, paskatino per 140 šalies mokyklų ir darželių daryti gerus darbus šalia esantiems ir tokiu būdu mokytis prisiimti atsakomybę už savo pačių bei aplinkinių gerovę.

Renginio metu bus pristatyta ir apdovanota dalis gerumo iniciatyvų, vyks ugdymo ekspertų diskusija apie tai, kodėl verta nors ir ne visada paprasta pastebėti šalia esančius. Renginyje koncertuos „Lietuvos balso“ nugalėtoja ir Nacionalinės Eurovizijos finalininkė Kotryna Juodzevičiūtė, taip pat muzikinio projekto „Mes – vieno kraujo“ dalyvė Eglė Čepaitė Keturkė.

Renginio metu vyksiančioje diskusijoje dalyvaus ugdymo ekspertai – psichologas, socialinių mokslų daktaras Robertas Povilaitis, edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vadovas Valdas Jankauskas, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas ir menininkė Jolita Vaitkutė. Diskusijos metu bus kalbama apie pozityvaus ugdymo ir gerumo iniciatyvų svarbą asmenybės ugdyme, gilinamasi, kaip daromas kitiems bei iš kitų patiriamas gerumas stiprina vaikų sąvivertę, pasitikėjimą, keičia jų tarpusavio santykius, padeda spręsti patyčių problemas. Tai pat bus ieškoma atsakymų, ar socialinis emocinis ugdymas yra valstybės prioritetas ir kokia ateitis jam numatoma artimiausiais metais.

Vaikų vykdytos gerumo iniciatyvos pačios įvairiausios. Jaunesnieji akcijos dalyviai lesino paukščius ir kėlė inkilus, rūpinosi gyvūnų globos namų augintiniais – žaidė su jais, rengė piešinių parodas apie gyvūnų kasdienybę, rinko lėšas jų gyvenimo sąlygų pagerinimui.

Buvo tokių, kurie nuoširdžiai rūpinosi jaukia bendruomenės atmosfera ir gera jos narių nuotaika – vaišino praeivius ar šalia įsikūrusių įstaigų darbuotojus arbata bei pačių keptais vafliukais, dovanojo rankų darbo atvirukus su įrašytais palinkėjimais.

Nemaža dalis geradarių lankė globos namuose gyvenančius vaikus bei senelius – dovanojo jiems koncertus ar žaidimų vakarus, bendruomenėje surinktas rankų darbo kojinytes, pirštinytes ir kitas kūną ir sielą šildančias dovanėles.

Vyresnieji vaikai vienišiems seneliams ar specialiųjų poreikių žmonėms padėjo nudirbti jų namų ūkio darbus – kapoti malkas, tvarkytis namus. Taip pat įvairiomis akcijomis stengėsi kurti šiltesnius savo santykius bendruomenėse, padėti silpnesniesiems ar specialiųjų poreikių turintiems vaikams įveikti kasdieninius iššūkius, spręsti iškylančius sunkumus.

Socialinė akcija „Užkrėsk gerumu“ – Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamas „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2018“ skirtas renginys.

Daugiau apie socialinę akcija „Užkrėsk gerumu“ – ČIA. (https://lvjc.lt/uzkresk-gerumu/)