Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaikų mityba darželiuose ir mokyklose nuo rugsėjo: jokių užkandžių ir saldintų gėrimų, ledų
event 2018-08-20 domain LRT.lt

Vaikų mityba darželiuose ir mokyklose nuo rugsėjo: jokių užkandžių ir saldintų gėrimų, ledų

Mokyklose ir darželiuose nuo rugsėjo – nemažai pasikeitimų, tarp jų – ir maitinimo srityje. Praeitą savaitę daug diskusijų sukėlė nauji reikalavimai dėl pieno produktų. Tačiau tai nebus vienintelis pakeitimas. Pagrindinius vaikų maitinimo pokyčius mokymo įstaigose pranešime spaudai apžvelgia maisto technologė Raminta Bogušienė.            

1. Į darželius nuo rugsėjo – jokių užkandžių

Su šiuo įsakymu mokyklose turėtų būti peržiūrėti užkandžių automatai ir bufetai su menkaverčiais gardumynais, nes apribotas desertų, konditerinių gaminių cukrų kiekis iki 16 g/100 g, gėrimuose cukrų ne daugiau kaip 5 g/100 g, o tarp saldiklių negali būti netgi net steviolio glikozido (E960), kuris dažnai naudojamas gėrimuose be cukraus. Jei mokykla norės pardavinėti šaltus užkandžius, ji turės tai raštiškai suderinti su tėvų atstovais.

Mokyklose vaikams turi būti sudaryta galimybė laikyti ir maitintis tą dieną iš namų atsineštu maistu. Tėvai turės atidžiau stebėti priešpiečių turinį, kad maistas būtų ne tik saugus, bet ir kokybiškas, nebūtų draudžiamų maisto produktų su iš dalies hidrintais riebalais, per dideliu cukraus kiekiu. Negalima vaikams dėti saldainių, šokolado, pieno produktų ar konditerinių gaminių su glaistu, rūkytų mėsos ar žuvies gaminių, traškučių, kramtomosios gumos.

Daugiau skaitykite čia.