Tinklalapio logotipas
Grįžti

Valdovų rūmuose pagerbti gabūs ir talentingi Lietuvos vaikai
event 2017-12-21 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Valdovų rūmuose pagerbti gabūs ir talentingi Lietuvos vaikai

Gruodžio 20 d. LDK valdovų rūmuose susirinko 2017 metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavę mokiniai, juos ruošę mokytojai ir komandų vadovai. Čia vyko jiems skirta šventė.

„Jūs garsinate Lietuvos vardą pasaulyje jau šiandien ir aš nuoširdžiai už tai dėkoju. Labai noriu palinkėti, kad ir baigę studijas – ar jos būtų čia, ar svetur – atrastumėte, kaip pritaikyti savo talentus Lietuvoje, nes čia jūsų gebėjimų labai reikia“, – mokiniams linkėjo Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė.

2017-aisiais tarptautinėse mokinių olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 89 mokiniai. Į Lietuvą jie parsivežė 40 medalių (6 aukso, 13 sidabro, 21 bronzos), tris specialiuosius prizus, du komandinius sidabro medalius, 6 pagyrimo raštus. Mūsų šalies delegacijų nariai garbingai atstovavo Lietuvai tiek kaimyninėse, tiek tolimiausiose pasaulio valstybėse, tokiose kaip Indonezija, Australija, Brazilija. Trys tarptautinės olimpiados – Vidurio Europos matematikos, Baltijos šalių geografijos ir Baltijos šalių chemijos – šiemet vyko ir Lietuvoje.  

„Dalyvavimas tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose visiems mums davė ne vien akademinės naudos, bet ir išugdė atsakomybės jausmą, mat tokiuose renginiuose komandos narių rankose – Lietuvos vardas. Kiekvienas iš mūsų pasijautėme nors mažas, bet savo šalies – Lietuvos – ambasadorius. Manau, visi suradome panašių interesų turinčių draugų iš užsienio ir šios pažintys, tikiu, pravers ateityje“, – šventės dalyviams kalbėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinys Gilbertas Umbražūnas, šiemet iš Tarptautinės geografijos olimpiados Serbijoje grįžęs su sidabro  medaliu, o iš Indonezijoje vykusios tarptautinės fizikos olimpiados parvežęs bronzos medalį.  

Mokinys kvietė ne tik džiaugtis mokinių laimėjimais, bet ir skirti daugiau dėmesio motyvacijos didinimui – skirti laimėtojams piniginius prizus ar stipendijas, kurios padėtų išlaikyti geriausius mokinius Lietuvoje.

Prieš didžiąsias metų šventes organizuojamas renginys – tai galimybė dar kartą prisiminti laimėjimus, įsimintinas akimirkas, susitikti su draugais, iniciatyviais mokytojais, vadovais ir padėkoti jiems – kuriantiems Lietuvos ateitį.   

Daugiau renginio akimirkų galite pasižiūrėti čia.