Tinklalapio logotipas
Grįžti

Valgyklų košmaras: mokyklos vis dar nesugeba gaminti skaniai
event 2018-10-30 domain tv3.lt

Valgyklų košmaras: mokyklos vis dar nesugeba gaminti skaniai

Mokyklos ir darželiai skundžiasi, kad pagal naujus ministerijos reikalavimus vaikams negali pagaminti skanaus maisto. Jau du mėnesius laukia iš ministerijos pavyzdinių receptų, tačiau jų iki šiol kaip nėra, taip nėra. Ministerijos klerkai receptų žada duoti. Bet kartu stebisi – esą kaip patys virėjai per tiek laiko nesugeba išmokti pagaminti valgomo maisto.

Sostinės darželio „Ąžuolas“ virėjos vaikučiams šiandien ruošia agurkinę sriubą. Antram patiekalui – paukštienos troškinys su ryžiais. Na, ir kalnas pomidorų. Atsigerti vaikai gaus vandens su citrina. Pusryčiams mažyliai jau valgė penkių grūdų košę su uogiene ir kakavą be cukraus. Vakarienei bus omletas su dešra ir agurkais bei duona. Arbatoje, skirtingai nei per pusryčius, cukraus bus jau tik šiek tiek. Darželio vadovė sako, kad čia labai preciziškai sekama Sveikatos apsaugos ministerijos sveikos mitybos nurodymų.

„Tobulumui ribų nėra, tobulėti yra kur. Eksperimentuojame ir žiūrime, kaip priima vaikai vieną ar kitą pakeitimą. Įvesdami pakeitimą jei jaučiame, kad vaikai nevalgo, lieka daugiau atliekų, tuoj pat bandome taisyti padėtį ir žiūrėti, kokį produktą vaikai toleruoja geriau“, – sako lopšelio-darželio direktorė Jolanta Tučienė.

Šiame valstybiniame darželyje sveikiau nei kitur vaikus maitinti pradėta jau prieš porą metų, tad nors ir ne visi patenkinti, pratinosi pamažu ir šį rugsėjį didžiulio šoko nepatyrė. Tuo metu daugumoje kitų darželių bei mokyklų vadovai bei mažųjų tėvai susiėmę už galvų – vaikai esą nevalgo ministerijos liepiamo sveiko maisto.

„Visiškai neapgalvota, sistemiškai neparuošta, nuleista iš viršaus aklam vykdymui“, – tvirtina tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas.

Daugiau skaitykite čia.