Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vasaros atostogos prasidėjo ne taip, kaip planuota: sistema lūžta, o mokiniai plūstasi
event 2018-06-18 domain Delfi.lt

Vasaros atostogos prasidėjo ne taip, kaip planuota: sistema lūžta, o mokiniai plūstasi
„Tos techninės kliūtys jau net nebestebina“, – pyksta dešimtokas Lukas, kuris šiandien rankose turėjo laikyti pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimą. Deja, iškilus techninėms kliūtims, jis ne tik negavo pažymėjimo, bet dar nežino lietuvių ir matematikos žinių patikrinimo rezultatų.

„Jaučiuosi nusivylęs. Tai, kad sistema lūžo, nestebina, – DELFI kalbėjo Vilniaus Radvilų gimnazijos dešimtokas. – Aš apskritai esu nusivylęs švietimu Lietuvoje. Net labai.
 
“Dešimtokas teigė, kad nė nežino, kokius rezultatus gavo iš pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP). „Matau tik tai, kas įrašyta dienyne, – teigė Lukas. – Egzaminų rezultatų ten nėra. Aš jų net nežinau, visiškai.“
 
Anot jo, po žinių patikrinimo su mokytojomis aptarė galimus rezultatus, tačiau oficialių rezultatų dar nėra, tad vasaros atostogas pradeda nežinioje.
 
Besiskundžiančių yra ir daugiau. „Visi dešimtokai liko be baigimo pažymėjimų. Tik Dievas ir NEC'as žino, kada mokiniai per atostogas turės ateiti į mokyklas jų atsiimti, – pyktį liejo laišką DELFI atsiuntęs skaitytojas. – Dovana Lietuvai ir jos piliečiams 100-mečio proga.“
 
DELFI susisiekus su Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktore Saule Vingeliene, ši teigė, kad kilo techninių kliūčių, apie jas yra informuota, tačiau nesklandumai kilo ne NEC, o Švietimo informacinių technologijų centro (ITC) sistemoje.
 
Daugiau skaitykite čia.