Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vasaros kursų dienoraštis – penktadienis, birželio 29-oji
event 2018-07-03 domain Ugdymo plėtotės centras

Vasaros kursų dienoraštis – penktadienis, birželio 29-oji

Tęsiame vasaros kursų „Ugdymo turinio kaita: metodai, priemonės ir mokymosi aplinkos“ dienoraštį, kuriame dalyviai ir lektoriai dalijasi savo patirtimis.

Siekiant ugdymo turinio kaitos, labai svarbu mokytojo darbas, jo metodai, gebėjimas mokinius sudominti ir įtraukti. Ugdymo plėtotės centras, stiprindamas vieną iš ugdymo turinio sudėtinių dalių – kaip mokoma ir mokomasi – šiuose vasaros kursuose siekia suteikti mokytojams galimybes kurti ugdymo turinį. Šią savaitę visoje Lietuvoje mokosi dvi pedagogų grupės. Jos semiasi idėjų ir įkvėpimo kurti naujas priemones ir ugdymo medžiagą ateinančiais mokslo metais!

Nors kiekvienos vasaros kursų grupės programa yra skirtinga, tačiau visas jas vienija bendros temos: bendrojo ugdymo turinio atnaujinimas, mokinių kritinio mąstymo ir bendrųjų kompetencijų ugdymas. Kursuose mokytojai ne tik klausosi įvairių pranešimų, bet ir patys atlieka praktines užduotis, keliauja į edukacines išvykas.

„Gamtinis ir kultūrinis paveldas – mokinių gebėjimų ugdymui“. Plateliai

Trečia ir ketvirta vasaros stovyklos Žemaitijos nacionaliniame parke technologijų mokytojams dienos taip pat buvo kupinos naujų patirčių, emocijų, geros nuotaikos. Birželio 28 d. inovacijomis žavėjo Plungės viešosios bibliotekos „Interaktyvus parkas“, Laikrodinė-oranžerija su įdomios konstrukcijos vienos rodyklės laikrodžiu, Plungės dvaro sodybos parkas, Mykolo Oginskio rūmai bei juose eksponuojamos parodos. Arvydas Platakis, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ gamybos vadovas, supažindino su įmonės istorija, veikla, pasiekimais.

Vasaros kursų dalyviai turėjo galimybę degustuoti keletą VIČI prekės ženklo maisto produktų iš surimio (krabų lazdelių, krabų mėsos, čanksų, krabų žnyplių produkcijos) ir koldūnų, sužinojo, kad eksportuojama apie 94 proc. visų UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ gaminamų produktų, jų galima įsigyti daugiau nei 35 pasaulio šalyse. Įveikę ypatingą higienos kontrolę, kursų dalyviai lankėsi krabų lazdelių bei koldūnų gamybos cechuose, kur įmonės darbuotojų buvo susipažindinti su gamybos technologijomis.

Antroje dienos pusėje aktyvios veiklos tęsėsi Plungės technologijų ir verslo mokykloje, kur dalyvius pasitiko ir su mokyklos veikla supažindino Rigonda Pereverzeva, direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Susipažinę su mokyklos veikla, vasaros kursų dalyviai skirstėsi grupėmis į praktines veiklas. Vienos grupės nariai, vadovaujami Rasos Jundulaitės, dizainerės, juvelyrės, tekstilininkės ir Lietuvos dailininkų sąjungos narės, domėjosi Leonardo da Vinčio fenomenu ir gamino skraidyklę (ornitopterį), Antroji – vadovaujama profesijos mokytojų Rasos Galvanauskienės, Alinos Šatkauskienės, Jurgitos Krištupienės ir Kazimieros Stonienės, gilinosi į technologinių ir kalkuliacinių kortelių sudarymo ypatumus, sveikų užkandžių, patiekalų ir žaliųjų kokteilių gamybą, stalų serviravimo tendencijas. Visi kursų dalyviai energijos šaltinius papildė ragaudami pagamintus ir dailiai patiektus patiekalus. Trečiosios dienos refleksija baigėsi maudynėmis Platelio ežere.

Paskutinioji vasaros kursų diena prasidėjo Žemaitijos nacionalinio parko šiuolaikiškai įrengtame informacijos centre, kurio edukacinėse erdvėse buvo patikrintas kursų dalyvių žemaičių kalbos suvokimas, gebėjimai pažinti augalus, laukinius gyvūnus ir paukščius bei jų pėdsakus, identifikuoti juos pagal balsus. Kursų dalyviai turėjo galimybę pagal kvapą pažinti augalus, pagal lapus – medžius, pagal rievių skaičių – medžių amžių. Žemaitijos nacionalinio parko informacijos centro edukacinės erdvės nepaprastai patrauklios, esantys eksponatai ir priemonės žadina smalsumą, norą pažinti supančią aplinką. Toma Mikutaitė, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos lankytojų centro visuomenės informavimo specialistė, pristatė mokiniams organizuojamas Gamtos mokyklos edukacines veiklas.

Nemenkas iššūkis visiems – žygis dviračiais apie Platelio ežerą, aplankant Šaltojo karo muziejų. Žygiui vadovavo bei krašto istorijas ir gražiausias parko vietas rodė Diana Raudienė. Žygeiviai ne tik įveikė 27 km dviračiais, bet ir įlipo į „Siberijos“ apžvalgos bokštą, nuo kurio grožėjosi puikia atsiveriančia panorama. Praeitą savaitę praūžusi audra paliko nuostolių parkui, jo pasekmes – išlaužytus medžius – matė ir žygio dalyviai.

Apibendrinę patyrimus bei kūrybinėje stovykloje įgytą patirtį, vakarėjant dalyviai nenoriai išsiskirstė į namus. Patirtinė veikla visiems buvo prasminga, kursų dalyviai pageidavo daugiau tokių įkvepiančių kursų organizuoti ir ateityje. 

Parengė Eglė Vaivadienė