Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vasaros kursų dienoraštis – pradžia
event 2018-06-19 domain Ugdymo plėtotės centras

Vasaros kursų dienoraštis – pradžia

Birželio 18 d. vasaros kursų maratoną pradėjo net penkios grupės visoje Lietuvoje: Vilniuje „Geografinės informacinės sistemos (GIS) naudojimas ugdymo procese“, Druskininkuose „Kūrybiškumas vadovo darbe – būtinybė ar privalumas“, Dzūkijos nacionaliniame, Varnių ir Žagarės regioniniuose parkuose – „Gamtinis ir kultūrinis paveldas – mokinių gebėjimų ugdymui“. Šių metų vasaros kursų tema „Ugdymo turinio kaita: metodai, priemonės ir mokymosi aplinkos“ ir neįprastos kursų vietos sudomino per 200 dalyvių. Dalis jų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių – Latvijos ir Estijos.

Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis vasarą besimokantiems pedagogams linkėjo „įgyti žinių, sužinoti naujienas, pasidalyti idėjomis su kolegomis ir visiems kartu kurti ateities mokyklą“. 3–4 dienas truksiantys mokymai tikrai pasiūlys idėjų, kaip panaudoti įvairias aplinkas, priemones ir metodus ugdymo procese. Kursuose mokytojai ne tik klausysis įvairių pranešimų, bet ir patys atliks praktines užduotis, keliaus į edukacines išvykas. Įvairiapusis kursų turinys apims įvairius ugdymo turinio tobulinimo aspektus: ugdymo integraciją, visuminį kompetencijų ugdymą ir vertinimą.

Tai, kad kursai ne tik leis patraukliai pasitobulinti kompetencijas, bet ir bus naudingi, įrodo grupės „Geografinės informacinės sistemos (GIS) naudojimas ugdymo procese“ dalyviai. Jie noriai darbavosi dar prieš atvykdami į kursus. Pagal „atvirkštinės klasės“ (angl. flipped classroom) metodą su geoinformacijos sistemomis jie susipažino žiūrėdami vaizdo medžiagą, esančią internete. Kaip taikyti GIS aplinkos tyrimams ir rezultatų pristatymui skaitmeniniame žemėlapyje, dalyviai sužinojo iš „Mokytojo TV“ vaizdo transliacijos ir GIS sistema sukurtų mokinių darbų.

Grupės vadovė Giedrė Čiapienė (Ugdymo plėtotės centras) kvietė mokytojus pasirinkti labiausiai patikusį darbą ir jį aprašyti bendradarbiavimo erdvėje padlet.com. Ji džiaugėsi, kad dalyviai noriai ruošėsi kursams. Vasaros kursai tęsis iki birželio 29 d. Naujienas, kaip seksis vasaros kursų dalyviams ir lektoriams, sužinokite vasaros kursų dienoraštyje Ugdymo plėtotės centro svetainėje!

Parengė Marija Načaitė ir Giedrė Čiapienė