Tinklalapio logotipas
Grįžti

Verslininkai ir ekonomistai siūlo pokyčius mokykloje: kam spręsti lygtį pačiam, jei už tave tai gali padaryti skaičiuotuvas
event 2018-09-05 domain Delfi.lt

Verslininkai ir ekonomistai siūlo pokyčius mokykloje: kam spręsti lygtį pačiam, jei už tave tai gali padaryti skaičiuotuvas
Sparčiai besikeičiant pasauliui iš paskos bando keistis ir švietimo sistema. Jei prieš dvidešimt metų dar tik vienetai savo rankose turėjo mobiliuosius telefonus, dabar kartais jaunoji karta daug mikliau naudojasi išmaniaisiais telefonais nei jų tėvai. Kaip atrodys ateities mokykla? Ar mokiniams vis dar reikės kalti, kada įvyko Žalgirio mūšis, jei datą jau dabar galima pasitikrinti internete per kelias sekundes. Apie tai portalas DELFI kalbasi su ekonomistu Žygimantu Mauricu, verslininku Arvydu Avuliu ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto vadovu Žilvinu Šilėnu.
 
„Manau, kad šiandien bendrasis išsilavinimas yra labai orientuotas į didelį krūvį žinių ir platų žinių spektrą, tačiau ateityje būtų geriau, jei vaikas kuo anksčiau būtų nukreiptas ten, kur turi daugiau gabumų“, – kalbėjo nekilnojamojo turto vystymo bendrovei vadovaujantis A. Avulis. Jei tai įvyktų mokyklose, įsitikinęs pašnekovas, Lietuva galėtų džiaugtis turinti daugiau talentingų žmonių.

Gėdos jausmas užrakina žmogų
 
„Nes dabar pakankamai dažnai talentai yra užslopinami: reikia daug mokytis matematikos, chemijos, fizikos, literatūros ir dar eilės kitų dalykų, bet kas iš to. Jau dabar yra pakankamai stiprių mokyklų, bet jų vienetai. Kryptingas ugdymas, mano nuomone, turėtų prasidėti jau po 4-5 metų, kai vaikai išmoksta skaityti ir rašyti, nes tada atsiskleidžia jų išskirtiniai gebėjimai“, – svarstė verslininkas.
 
Pasak A. Avulio, jei laiku nepastebimas vaiko talentas ar domėjimosi sritis, užverstas daugybės informacijos, kurios jam neįdomu mokytis, vaikas užsiblokuoja.
 
Daugiau skaitykite čia.