Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilainių mokyklai-darželiui „Obelėlė“ – konkurso „Švarių rankų šokis 17“ apdovanojimas
event 2018-01-16 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Vilainių mokyklai-darželiui „Obelėlė“ – konkurso „Švarių rankų šokis 17“ apdovanojimas

Daugiau nei 2 000 vaikų iš 80 Lietuvos ugdymo įstaigų – tiek dalyvių subūrė tradicinis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) iniciatyva „Švarių rankų šokis 17“. Sausio 5 d. net dešimt šauniausiųjų laureatų, tarp kurių – ir Kėdainių rajono Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ Nykštukų grupės vaikai ir darbuotojos, buvo apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusioje šventėje.

Vilniuje mažuosius kėdainiečius, jų tėvelius ir pedagoges Ritą Vilkelienę bei Ritą Myšauskienę, taip pat visuomenės sveikatos priežiūros specialistę Daivą Mickevičienę pasveikino, Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus padėkas bei atminimo dovanėles įteikė ir jų laimėjimu džiaugėsi mero pavaduotoja Olga Urbonienė.

„Džiaugiuosi Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ auklėtiniais, kuriuos parengė šaunios šios įstaigos darbuotojos, konkurse „Švarių rankų šokis 17“ pelniusiais apdovanojimą. Manau, kad vaikai nuo mažens turi išmokti ir žinoti, kaip tinkamai plauti rankas, kad po to nesusirgtų. Apskritai toks konkursas ypač svarbus ir reikalingas, nes skatina mažų vaikų kūrybiškumą ir kartu juos moko apie žmogaus sveikatą, pratina prie higienos įgūdžių“, – sakė O. Urbonienė.

Konkurso nugalėtojus – vaikus, jų auklėtojus bei tėvelius sveikino Seimo narių atstovai, ULAC medikai, Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijų, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos atstovai.

Šventiniame „Švarių rankų šokis 17“ nugalėtojų renginyje su kėdainiečiais buvo apdovanoti Kauno miesto ir rajono, Plungės, Šiaulių, Šilalės, Klaipėdos ir Vilniaus rajonų atstovai.

„Švarių rankų šokis“ – tai nacionalinis, interaktyvus ir vienas masiškiausių bei unikaliausių sveikatos mokymo konkursų Lietuvoje, skirtas patiems mažiausiems Lietuvos vaikams. Konkurso tikslas – išmokyti vaikus taisyklingai plauti rankas bei supažindinti juos su teisingais kosėjimo etiketo judesiais. Konkurso dalyviams reikėjo sukurti originalų šokį, jį nufilmuoti ir, įkėlus į interneto svetainę youtube.com, atsiųsti nuorodą.

„Ant rankų gyvena milijonai bakterijų ir virusų, kurie gali sukelti ligas. Nuo daugumos žarnyno infekcinių ligų skiepų nėra, todėl pagrindinė profilaktikos priemonė – rankų higiena, kurios reikia mokytis nuo pat mažens“, – sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Rankas būtina plauti visuomet, kai jos yra nešvarios, pabuvus viešose vietose, visada prieš valgant, grįžus iš kiemo ar daržo, pažaidus ar paglosčius naminį gyvūną, pabendravus su sergančiu žmogumi, pasinaudojus tualetu, po darbo su nešvariais įrankiais ar indais, prieš ir po žaizdos sutvarkymo, po nosies valymo (kosint, čiaudint), pakeitus vystyklus, prieš vaiko maitinimą, prieš ir po maisto (žalios mėsos, žuvies, paukštienos) gaminimo. Aštuonias iš dešimties infekcinių ligų perduodame per nešvarias rankas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro bei Kėdainių rajono savivaldybės informacija