Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilniaus ir Šiaulių jungtuvės: universitetai džiaugiasi, laukiama Seimo palaiminimo
event 2018-05-15 domain Lrytas.lt

Vilniaus ir Šiaulių jungtuvės: universitetai džiaugiasi, laukiama Seimo palaiminimo

Seimas jau pritarė dalies universitetų sujungimui. Antradienį ant parlamentarų stalų guls dar vienas pasiūlymas. Teikiamu nutarimo projektu siūloma Šiaulių universitetą (ŠU) reorganizuoti prijungiant prie stipriausio šalyje Vilniaus universiteto (VU). Jei parlamentarai pritartų tokiam siūlymui, Šiauliuose, greičiausia, atsirastų Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.

Telks potencialą Šiaurės Lietuvoje

VU studijų prorektoriaus doc. Valdo Jaskūno teigimu, sprendimas dėl tokios reorganizacijos – sėkmingas abiejų universitetų derybų rezultatas. „Susiduriame su valstybinio lygio iššūkiu ir jaučiame atsakomybę skatinti Šiaulių regiono plėtrą“, – sakė V.Jaskūnas, pridurdamas, kad VU mato potencialą Šiauliuose vystyti aukšto lygio universitetinį padalinį. Šiauliuose esanti aukštoji mokykla turėtų tapti vienu pagrindinių mokytojų rengimo centrų.

Anot VU prorektoriaus, Lietuvos universitetus veikianti tarptautinė konkurencija verčia telkti akademinį ir ekspertinį potencialą bei efektyviai reaguoti į kylančius iššūkius. Vienas jų – tvari regionų plėtra, pagrįsta aukštą pridėtinę vertę generuojančiomis veiklomis.

Kaip sakė V.Jaskūnas, Šiaurės Lietuvos regionas kaip tik ir yra vienas iš tokių regionų, o VU potencialo panaudojimas regiono plėtrai yra pagrindinė idėja, skatinanti įgyvendinti Šiaulių universiteto reorganizaciją į Vilniaus universiteto regioninį filialą.

Daugiau skaitykite čia.