Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilniaus knygų mugės Bibliotekų erdvė veiklos pasiūlys kiekvienam lankytojui
event 2018-02-19 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Vilniaus knygų mugės Bibliotekų erdvė veiklos pasiūlys kiekvienam lankytojui

Vasario 22–25 d. „Litexpo“ parodų rūmai vėl pakvies knygų mėgėjus į kasmetinę Vilniaus knygų mugę. Tradiciškai joje, šįkart 4 salėje, įsikurs ir Vilniaus universiteto bibliotekos koordinuojama Bibliotekų erdvė, šiais metais žadanti kaip niekada daug įvairiausių pramogų ir užsiėmimų tiek mažam, tiek dideliam mugės lankytojui.

Bibliotekų erdvė – tai Lietuvos bibliotekų kuriama skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė, kurioje mugės svečiai kviečiami įsitraukti į kūrybinius užsiėmimus, edukacinius žaidimus, leistis į literatūrinės keliones, aplankyti parodas, susitikti su rašytojais ar tiesiog radus jaukų kampelį ramiai pavartyti knygą prie kavos puodelio.

Viena iš šiemetinių naujovių Bibliotekų erdvėje – organizuojami knygų skaitymai. Jų metu skaitytojų mylimi ir vertinami Lietuvos rašytojai skaitys savo kūrinius. Tai 15 minučių trukmės susitikimai, suteikiantys unikalią galimybę paklausyti, kaip knygos prabyla jų kūrėjų balsais. Šie skaitytojai – tai Aurimas Švedas, Mindaugas Kvietkauskas, Justinas Žilinskas, Aušra Kaziliūnaitė, Antanas A. Jonynas, Danutė Kalinauskaitė ir kiti.

Itin daug pasiūlymų sulauks interaktyvių žaidimų mėgėjai – net kelios bibliotekos mugės lankytojus kvies įsitraukti į robotikos veiklas, dalysis žiniomis apie robotų konstravimą, programavimą ir supažindins su robotikos mokslu. Interaktyvus kilimas, virtualios kelionės po Lietuvos kraštą, edukaciniai žaidimai, viktorinos ir kiti užsiėmimai, pasitelkiant į pagalbą informacines technologijas, nepaliks abejingų į Bibliotekų erdvę užsukusių mugės svečių.

Muzikos mėgėjus tikrai sudomins šioje salėje veikianti Roko skaitykla – joje bus galima ne tik paskaityti knygų apie roko muziką, bet ir paklausyti šio stiliaus kūrinių, dalyvauti viktorinose ar pasižvalgyti po roko muzikantams dedikuotą fotografijų parodą. Po muzikinių kelionių bus galima nusikelti į kvapų pasaulį – greta Roko skaityklos bus įsikūręs Kvepiančių knygų salonas. Tai intriguojanti, skaityti ir diskutuoti, per kvapus knygą pažinti kviečianti knygų ir jų kvapų ekspozicija.

Tai tik keletas užsiėmimų iš daugelio – šioje erdvėje taip pat įsikurs Ekslibrisų dirbtuvės, kuriose bus galima susikurti savo knygos atspaudą, bus galima įgyti žinių apie restauratorių darbo ypatumus, susikurti asmeninio dizaino užrašų knygeles. Rašytojo J. R. R. Tolkieno gerbėjų klubas pakvies į greitas ir neilgas vaidmenų žaidimų sesijas (angl. Role Playing Game, RPG). Erdvėje taip pat veiks „Gyvoji biblioteka“, kur knygos yra žmonės, o skaitymas – pokalbis.

Trečiąją mugės dieną, šeštadienį, bus galima dalyvauti protmūšyje „Atviros Lietuvos fondo knygų lobyno asmenybės ir idėjos“ ir laimėti ALF leistas knygas. Iškart po jo lankytojai turės progą apsilankyti diskusijoje „Aš užaugau bibliotekoje“, kurioje dalyvaus rašytojai, savo vaikystę, laisvalaikį, tobulėjimą, kūrybos įkvėpimą siejantys su lankymusi bibliotekoje ir knygų skaitymu.

Bibliotekų erdvę koordinuoja Vilniaus universiteto biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos bibliotekomis. Ši erdvė įsikurs 4 salėje ir veiks visas mugės dienas. Visa programa: www.litexpo.lt/file/manual/KNYG%C5%B2%20MUG%C4%96New%20Folder/Bibliotek%C5%B3%20erdv%C4%97s%20programa.pdf