Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilniaus savivaldybė stoja piestu: nepritaria mokytojų darbo etatiniam apmokėjimui
event 2018-05-23 domain Lrytas.lt

Vilniaus savivaldybė stoja piestu: nepritaria mokytojų darbo etatiniam apmokėjimui

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į Vyriausybės pateiktą Seimui tvirtinti siūlymą įteisinti mokytojų etatinį darbo apmokėjimą, reiškia nepritarimą dar vienam naujam modeliui, kuriam, anot jų, nėra tinkamai pasirengta. Teigiama, kad jis nebuvo aptartas su Vilniaus savivaldybe, o įgyvendinti planuojamas jau nuo rugsėjo 1-osios dienos.

Trečiadienį Tarybos nariai priėmė rezoliuciją dėl etatinio pedagogų darbo apmokėjimo. „Vyriausybė ėmėsi spręsti tik itin mažose mokyklose kylančias darbo krūvio trūkumo problemas. Planuojami pokyčiai neatitinka realios Vilniaus miesto ar kito didesnio Lietuvos miesto situacijos“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Pagal naujai Vyriausybės siūlomą tvarką, mokytojams būtų mokama už pamokų vedimą, pasiruošimą pamokoms bei už papildomus darbus. Planuojama, kad etatinis darbo užmokestis bus taikomas visiems valstybinių ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų, taip pat profesinių mokyklų ir neformaliojo švietimo mokytojams.

„Tuo tarpu Vilniaus mieste, kuriame mokosi penktadalis visų Lietuvos mokinių, ir skirtingai nei kitose Lietuvos savivaldybėse, mokinių skaičius sparčiai auga, siūloma nauja Vyriausybės tvarka tik pablogintų situaciją, kai kuriems mokytojams Vilniuje atlyginimas sumažėtų dviem šimtais eurų.

Vilniaus mokytojų darbo krūviai dideli, mokytojų neretai trūksta, o pagal naują siūlomą Vyriausybės tvarką mokytojams kontaktinių valandų skaičius nemažės, etatinis darbo apmokėjimas neleis pasinaudoti planuojamais jo privalumais – skirti mokytojams papildomų darbo valandų bendruomenės labui“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. 

Daugiau skaitykite čia.