Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilniaus universitete nuo rudens startuoja dvi pedagogikos studijų programos
event 2018-06-15 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Vilniaus universitete nuo rudens startuoja dvi pedagogikos studijų programos

Birželio 13 d. patvirtintos Vilniaus universiteto (VU) pedagogikos studijų programos „Vaikystės pedagogika“ ir „Gamtamokslinis ugdymas“. Stojantieji į bakalauro studijas jas jau gali rinktis Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje.

Studijuosiantys vaikystės pedagogiką galės rinktis iš dviejų specializacijų: ikimokyklinio ir pradinio ugdymo. Programoje bus integruojamos ir plėtojamos naujausios tarpdalykinės (pedagogikos, psichologijos, švietimo antropologijos, filosofijos, sociologijos ir kt.) vaikystės fenomeno tyrimų ir ugdymo praktikos idėjos.

Studijuosiantys gamtamokslinį ugdymą galės rinktis chemijos, fizikos arba biologijos dalykinę specializaciją. Studijų programa grindžiama platesniu integruoto mokymo metodologijos taikymu, siekiant parengti fizikos, chemijos ir biologijos mokytojus, išmanančius mokomąjį dalyką kaip unikalią ugdymo įvairovę, teikiančią galimybes atsižvelgti į kiekvieno mokinio gebėjimus ir mokymosi potencialą.

„Lietuvoje šiuo metu itin trūksta gamtos mokslų ir pradinių klasių mokytojų. Be to, šios profesijos žmogus turi ne tik būti itin lankstus, sugebėti prisiderinti prie sparčiai besikeičiančios visuomenės, bet ir turėti tvirtas pagrindines žinias bei išmanyti įvairius paveikius mokymo metodus. Todėl rengiant pedagogus mūsų prioritetas bus studijų kokybės užtikrinimas ir naujausios tarptautinės mokslinės praktikos diegimas“, – teigia VU studijų prorektorius doc. Valdas Jaskūnas.

Visų naujųjų pedagogikos programų dalykai bus grįsti į vaiką orientuotų ugdymo metodikų diegimu, skaitmeninio raštingumo ir informatinio mąstymo ugdymu ir įvairių ugdymo aplinkų kūrimu ir panaudojimu (STEM centras, laboratorijos, muziejai ir t. t.).

Be to, šias programas bus patogu rinktis studentams, šiuo metu panašias studijų programas studijuojantiems kitose aukštosiose mokyklose – nuo šio pavasario VU Senatas priėmė nutarimą, kuris leidžia lanksčiau geriausiems studentams iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų pereiti studijuoti į VU.

Į vaikystės pedagogikos studijų programą šiemet planuojama priimti apie 50 studentų, į gamtamokslinio ugdymo – šiek tiek mažiau.

Ateityje VU planuojama rengti ir kitas pedagogų ugdymo programas: matematinio ir informatinio ugdymo (su matematikos ir informatikos mokymo specializacijomis ir neformalaus ugdymo moduliu), humanitarinio ugdymo (kuri apimtų lietuvių kalbą ir literatūrą, filosofiją, etiką, retoriką) ir socialinio ugdymo (integruota programa, apimanti istoriją, socialinę geografiją, ekonomiką, teisę ir pilietinį ugdymą). Taip pat numatomos dvi jungtinės programos – muzikos ir scenos menų ugdymo (drauge su Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir dailės ir technologijų ugdymo (su VU Šiaulių akademija ir Vilniaus dailės akademija).