Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilniaus universitete nuo rudens startuoja dvi pedagogikos studijų programos
event 2018-06-19 domain Delfi.lt

Vilniaus universitete nuo rudens startuoja dvi pedagogikos studijų programos
Birželio 13 d. patvirtintos Vilniaus universiteto (VU) pedagogikos studijų programos „Vaikystės pedagogika“ ir „Gamtamokslinis ugdymas“. Stojantieji į bakalauro studijas jas jau gali rinktis Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje.

Studijuosiantys vaikystės pedagogiką galės rinktis iš dviejų specializacijų: ikimokyklinio ir pradinio ugdymo. Programoje bus integruojamos ir plėtojamos naujausios tarpdalykinės (pedagogikos, psichologijos, švietimo antropologijos, filosofijos, sociologijos ir kt.) vaikystės fenomeno tyrimų ir ugdymo praktikos idėjos.
 
Studijuosiantys gamtamokslinį ugdymą galės rinktis chemijos, fizikos arba biologijos dalykinę specializaciją. Studijų programa grindžiama platesniu integruoto mokymo metodologijos taikymu, siekiant parengti fizikos, chemijos ir biologijos mokytojus, išmanančius mokomąjį dalyką kaip unikalią ugdymo įvairovę, teikiančią galimybes atsižvelgti į kiekvieno mokinio gebėjimus ir mokymosi potencialą.
 
„Lietuvoje šiuo metu itin trūksta gamtos mokslų ir pradinių klasių mokytojų. Be to, šios profesijos žmogus turi ne tik būti itin lankstus, sugebėti prisiderinti prie sparčiai besikeičiančios visuomenės, bet ir turėti tvirtas pagrindines žinias bei išmanyti įvairius paveikius mokymo metodus. Todėl rengiant pedagogus mūsų prioritetas bus studijų kokybės užtikrinimas ir naujausios tarptautinės mokslinės praktikos diegimas“, – teigia VU studijų prorektorius doc. Valdas Jaskūnas.
 
Daugiau skaitykite čia.