Tinklalapio logotipas
Grįžti

Viltis dvyliktokams: matematikos egzamino išlaikymo riba ištaisius darbus gali keistis
event 2018-06-18 domain 15min.lt

Viltis dvyliktokams: matematikos egzamino išlaikymo riba ištaisius darbus gali keistis

Keiksmažodžiai, ironija ir neviltis – tokiomis nuotaikomis daug Lietuvos abiturientų gyvena po 2018 m. matematikos valstybinio brandos egzamino. Internetą užplūdo komentarai, kuriuose mokiniai liūdi dėl egzamino sunkumo, karštligiškai domisi perlaikymo galimybėmis ir savo apmaudą išreiškia kurdami ironiškus paveiksliukus.

Galima manyti, kad tai – tik dar vienas įrodymas, jog šiuolaikinis jaunimas per daug verkšlena, bet abiturientams šiuo atveju pritaria ir nemaža dalis mokytojų. „Facebook“ tinkle didelio populiarumo sulaukė matematikos mokytojos ir egzamino vertintojos komentaras, kuriame ji pripažįsta – ne tik mokiniai, bet ir pedagogai tikėjosi ne tokių užduočių.

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) abiturientų ašaromis tikėti neskuba ir sako, kad egzamino sunkumas priklauso ne nuo komentarų gausos. NEC direktorė Saulė Vingilienė galimybės, kad egzamino išlaikymo ar pasiekimų lygių ribos keisis, neatmeta, tačiau pabrėžia, kad dėl to bus sprendžiama tik ištaisius visus darbus ir juos palyginus su mokinių mokymosi rezultatais.

Mokytoja atsiprašė moksleivių

„Noriu atsiprašyti abiturientų, su kuriais kartu ruošėmės šiam egzaminui. Jūs tikrai esate verti geresnių įvertinimų, nei gausite už kelių savaičių. Atleiskit man ir kitiems pedagogams, mes tikėjomės kitokio egzamino“, – taip prasideda matematikos mokytojos ir egzamino vertintojos Aleksandros Orlovos birželio 10 d. paskelbtas įrašas „Facebook“ tinkle, sulaukęs daugiau negu 4 tūkst. „patinka“ paspaudimų ir beveik 800 pasidalijimų.

Daugiau skaitykite čia.