Tinklalapio logotipas
Grįžti

Virš Žeimelio tvenkiasi sovietinė švietimo perkūnija – jungs gimnaziją su profesine mokykla?
event 2018-04-23 domain 15min.lt

Virš Žeimelio tvenkiasi sovietinė švietimo perkūnija – jungs gimnaziją su profesine mokykla?

Ne tik virš Žeimelio. Panašiai, kuomet dirbtinai kergiamos visiškai nesusijusios įstaigos, jau yra keliolikoje Lietuvos vietų. Ministerija kalba apie profesinių mokyklų pertvarką, tačiau tuo pačiu įsiurbia ir šalia esančias gimnazijas. Rūpinasi neefektyviu resursų naudojimu, bet pamiršta vaikus. Viskas sufokusuota į efektingą vergiją. Vaikai bus ugdomi pagal darbdavių lūkesčius?

Pakruojo rajone ir pačiame Latvijos pasienyje esančio Žeimelio gimnazijos socialinė pedagogė Daiva Ožalaitė iš pradžių tik susiėmė už galvos. Vėliau suėmė save į rankas ir perskaitė visus įstatymus ir jų projektus. Galiausiai suprato – Švietimo ir mokslo ministerija rengia kažkokią painiavą, kuriai nėra jokių teisinių pagrindų ir net galimybių. Peršasi išvada, kad tikrasis permainų tikslas visai kitas.

Kalbame apie švietimo ir mokslo ministrės įsakymą dėl valstybinių profesinio mokymo įstaigų tinklo vystymo 2018–2020 metų bendrojo plano.

Lyg ir kalbama tik apie profesines mokyklas, kurios priklauso tiesiogiai ministerijai, tačiau į šią painiavą įveliamos ir netoliese esančios gimnazijos.

Daugiau skaitykite čia.