Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vis populiaresnės tampa vaikų edukacijos pramogų erdvėse
event 2019-01-07 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Vis populiaresnės tampa vaikų edukacijos pramogų erdvėse

Šiandienos vaikai yra ypač smalsūs ir išsiskiria konstruktyviu mąstymu. Edukacinės erdvės padeda rinktis prasmingą ir įdomų laisvalaikį su vaikais. Mokykloje yra kalbama apie fizikos dėsnius, cheminius elementus, pasaulio pažinimą. Per žaidimus vaikams galima parodyti, kaip keliauja oro srautai, kodėl pakyla kamuoliukai arba kodėl sukasi vėjo malūnėlis.

Specialias programas vaikams siūlo vis daugiau įstaigų. Pažinimo erdvėje „Galvasukis“  siūlomos interaktyvios ugdymo programos ir klasėms ar vaikų grupėms. Nuolatiniam augimui ir tobulėjimui reikia aplinkos, kuri suteiktų galimybę per žaidimus mąstyti, atrasti ir kurti. Žinoti fizikinius dėsnius ne tik įdomu, bet ir smagu! „Niutono lopšys“ – eksponatas, kuris demonstruoja impulso ir energijos išsaugojimą naudojant keletą svertų. Viename gale pakėlus ir paleidus rutulį jis trenkiasi į nejudančius kitus rutulius, perduoda energiją, kuri pakelia paskutinį rutulį gale. Paskutinis rutulys grįžta atgal ir vėl trenkiasi į nejudančius kitus rutulius, taip pakartodamas tą patį efektą į kitą pusę. Prietaisas pavadintas Anglų mokslininko Sir Isaac Newton garbei. Galima kartu su vaikais pasigaminti Niutono lopšį ir eksperimentuoti su kamuoliukais, stebint judėjimo kryptis.

Tai, kas priverčia galvoti dažnai reikalauja laiko ir pastangų, bet įveikus tokį galvosūkį iškart jaučiamės pakylėti, nes savo jėgomis, protu ir suvokimu įveikėme užduotį. Nerti į kamuoliukų baseiną yra smagu ir suteikia mums nerūpestingumo ir laisvės pojūtį, tačiau taip pat smagu yra sudėti iš lentelių teisingą labirintą, kad paleistas rutulys labirintu nukeliautų nuo viršaus iki apačios. Tokia veikla reikalauja kūrybiškumo, mąstymo ir susikaupimo.

Pažinimo erdvėse galima iš antrinių žaliavų susikurti įvairius mokomuosius žaidimus: skirtingo tankio metaliniai vamzdeliai, kurių skambėjimas priklauso nuo ilgio – puikus muzikos instrumentas. Tokios edukacinės programos, sukurtos ir darželiams, ir mokykloms, kupinos atradimų ir išbandymų.