Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vytautas V.Landsbergis: Mokytojo diena
event 2018-10-08 domain 15min.lt

Vytautas V.Landsbergis: Mokytojo diena

Šiemet taip jau sutapo, kad mokytojų šventė buvo minima tą pačią dieną, kai atsisveikinome su žvėriškai nukankintu partizanų vadu ir Mokytoju Adolfu Ramanausku-Vanagu.

I

Regis, buvo galima šiuos du įvykius prasmingai sujungti ir atšvęsti mokytojo dieną, prisimenant bei pagerbiant vieną jų – Mokytoją įvairiomis prasmėmis. Mokytoją, mokiusį savo kančia ir krauju, kaip reikia mylėti Lietuvą ir nebijoti už tai pakovoti.

Tenka tik apgailestauti (švelniai tariant), kad Švietimo ministerija šios dienos, kai atsisveikinama su A.Ramanausku-Vanagu, nepaskelbė išskirtine, kad šiandien mokyklose nedegė žvakutės, nebuvo skaitomi Vanago dienoraščiai, nebuvo dainuojamos partizanų dainos. Tai esmiška mūsų Valstybės diena, kai laidojamas milžinas, legenda, prie kurios buvo galima prisiliesti, pabūti šalia.

Yra kaip yra, ministerija, matyt, turi rimtesnių rūpestėlių.

Iš komentarų: „Yra Mokytojai ir yra pedagogai, pedagogas – profesija, Mokytojas – pašaukimas. Mokyklose, deja, pedagogų daugiau nei Mokytojų... Švietimo ministerijoje Mokytojų nerasite.“ Rita

II

Taipogi galima apgailestauti ir dėl to, kad daugumai mokytojų nešovė į galvą patiems tai padaryti, netgi be ponios ministrės nurodymų ar paraginimų. Nuodėmė buvo šios dienos nepaversti pilietinio ugdymo pamoka ir šv. Jonų bažnyčioj turėjo rikiuotis eilės moksleivių su mokytojais. Kito tokio karto nebus. Istorijos didybė ėjo ir praėjo šalia, o buvo ranka pasiekiama, kas norėjo sudalyvavo, pajuto, tapo dalimi.

Daugiau skaitykite čia.