Tinklalapio logotipas
Grįžti

Žymesnio mokytojų mažėjimo negu praėjusiais metais nėra
event 2018-09-27 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Žymesnio mokytojų mažėjimo negu praėjusiais metais nėra

Mokytojų masinio mažėjimo, kaip kad buvo paskelbta viešojoje erdvėje, nėra. Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, konsultuodami dėl etatinio, kone kasdien susitinka su mokytojais, mokyklų vadovais, švietimo skyrių vedėjais visoje Lietuvoje ir nei viename susitikime nebuvo keliamas klausimas dėl mokytojų pasitraukimo iš mokyklų.

„Pedagogų skaičius mažėja kasmet, nes mažėja ir mokinių, tačiau mažėjimas nėra ryškesnis nei ankstesniais metais. Kaip ir kasmet, žinoma, dalis pedagogų išeina iš mokyklų, jų išeitinėms Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria per 3 mln. eurų“, - sako švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Kasmet galimybe gauti išeitinę ir baigti profesinę karjerą mokykloje pasinaudodavo per 700 mokytojų.

Kad nėra ryškesnio mokytojų skaičiaus mažėjimo, patvirtino ir kalbintų savivaldybių švietimo skyrių vadovai.

„Nėra jokio masinio išėjimo. Šiandien ką tiktai baigėme pasitarimą su rajono mokyklų direktoriais – galėjau šį klausimą užduoti garsiai – iš tikrųjų nė vienas mokyklos vadovas to nepatvirtintų, pas mus nėra tokios problemos, kad mokytojai šiemet išeidinėtų iš darbo“, – sako Vytuolis Valūnas, Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto vedėjas.

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė taip pat užtikrino, kad dėl etatinio įvedimo iš darbo neišėjo nė vienas rajono mokytojas.

Pasak A. Varanausko, kai kurių dalykų mokytojų trūkumas atsiranda dėl keliolika metų ignoruotų duomenų, pedagogų prognozių, nei viena buvusi ministerijos vadovybė nesiėmė ryžtingesnių veiksmų. „Didelė problema yra mokytojų krūviai, kurią bando spręsti ir nauja mokytojų darbo apmokėjimo tvarka. Iki šiol tik 5 proc. mokytojų turėjo 36 val. per savaitę darbo krūvį, net 30 proc. mokytojų dirbo mažesniu nei pusės etato (18 val.) krūviu. Buvo mokama tik už pamokas, pasirengimą joms ir mokinių darbų taisymą – net jei mokytojas ir turėdavo kitų veiklų (dauguma jų turi), už tai nebuvo mokama. Nuo rugsėjo tai ištaisyta, mokytojai gaus atlygį ir už kitas veiklas, tad bus apmokama daugiau valandų“, - ministrės patarėjas.

Diegiant etatinį, toliau mokykloms pagalba teikia konsultantai, Teisės klinika, gerosiomis patirtimis dalijamasi sėdmaišių diskusijose ministerijoje, tęsiasi kas savaitinės klausimų-atsakymų tiesioginės transliacijos ŠMM socialinėje erdvėje. Subūrus etatinio koordinavimo grupę, per pusantros savaitės buvo surengta 10 vizitų po šalies regionus, kur grupės nariai susitiko su mokytojais, mokyklų vadovais ir savivaldybių švietimo darbuotojais. Darbo grupės nariai pastebi, kad klausimų dėl etatinio beveik nebekyla, absoliuti dauguma mokyklų susiskaičiavo ir susidėliojo etatus, pareigybes. 

Tikslus mokytojų skaičius šiais mokslo metais bus žinomas spalio mėn., kai visos mokyklos pateiks statistines ataskaitas.