Edukacinė vaizdo medžiaga

Microsoft Teams įrankio praktinis užsiėmimas
Aprašas: Internetinės paskaitos metu bus pademonstruota „EDUKA klasės“ užduočių integracija ir naudojimas pasitelkiant Microsofot Teams įrankį. Bus aptartas įrankio funkcionalumas, pateikti praktiniai patarimai, kaip efektyviai naudoti(s) ugdymo procese.
Rengėjas: Leidykla ŠVIESA

Dizaino pamoka (3–9 kl.). Grafinis dizainas su „Inkscape“. Susipažinimas su įrankiais
Aprašas: Pamokoje supažindinama su pagrindiniais grafinio dizaino programos „Inkscape“ įrankiais ir programos valdymu. 
Rengėjas: Vilniaus humanistinė mokykla

Microsoft Teams nuotolinės pamokos nustatymai
Aprašas: šioje pamokoje: Kokius padaryti nustatymus, kad skambutyje mokiniai negalėtų pradėti vaizdo įrašo, dalintis ekranu, mėtyti kitų mokinių iš pamokos, išvarius nepaklusnų mokinį valdyti kada Jis galės vėl prisijungti ar tiesiog neleisti mokiniams.
Rengėjas: Evaldas Stalioraitis

Paroda „Mokykla 2020“. Dirbtinis intelektas mūsų kasdienybėje: kur jis pritaikomas? Projekto „Prisijungusi Lietuva“ pristatymas (su vertimu į gestų k.)
Aprašas: projekto „Prisijungusi Lietuva“ e. skautų savanorių tinklo ambasadorius, TV ir radijo laidų vedėjas bei muzikantas Lukas Keraitis pristato projektą „Prisijungusi Lietuva“ ir šio projekto dalį – e. skautų savanorių veiklą. L. Keraitis skaito pranešimą „Dirbtinis intelektas mūsų kasdienybėje: kur jis pritaikomas?“ Pranešimo metu pristatomi dirbtinio intelekto pritaikymo būdai, iškeltas klausimas, ar tokiai ateičiai ugdome savo mokinius. 
Rengėjas:  NŠA„Litexpo"

Paroda „Mokykla 2020“. Atradimų laboratorijos. Skaitmeninių įrankių panaudojimo galimybės
Aprašas: sutelksime dėmesį į skaitmeninių mobiliųjų įrenginių panaudojimo galimybes pedagogo veikloje. Susipažinsite su „Storyo“ programėle, įgysite praktinio darbo su ja įgūdžių. Praktinės veiklos metu turėsite galimybę patys sukonstruoti parašiutą bei fiksuoti veiklos artefaktus panaudodami turimas priemones (planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir kt.). Užfiksuotas veiklos akimirkas mokysimės patraukliai ir nesudėtingai patekti „Storyo“ programėle. Į šią siūlomą veiklą noriai įsitraukia įvairaus amžiaus mokiniai. Užsiėmimo metu patobulinsite IKT naudojimo kompetencijas, reikalingas kuriant modernias ir patrauklias mokymosi priemones. Šiuos gebėjimus galėsite pritaikyti, organizuodami STEAM ar kitas veiklas
Rengėjas:  NŠA„Litexpo"

E. skautų TV I Kaip padaryti gerą pristatymą?
Aprašas: kuriant pristatymus reikia atkreipti dėmesį į kelis ypač svarbius aspektus. Šiame video sužinok kaip sukurti gerą pristatymą! Nori sužinoti daugiau?
Rengėjas: Prisijungusi Lietuva

Nuotolinis mokymasis: kodėl dingsta motyvacija
Aprašas: kodėl perėjus prie nuotolinio mokymosi vaikų motyvacija sumažėja? Kas gali padėti ikimokyklinukui, pradinukui, paaugliui labiau įsitraukti ir susikaupti? Atsako Paramos vaikams centro programų „Big Brothers Big Sisters“ ir „Tėvų linija“ vadovė, psichologė Jūratė Baltuškienė. 
Rengėjas: PVC

Daugiau vaizdo įrašų

Kaip motyvuoti vaikus mokytis nuotoliniu būdu?
Aprašas: paramos vaikams centro psichologė, „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė rekomenduoja, kaip padėti vaikams nusiteikti nuotoliniam mokymuisi, kaip pasiruošti mokymosi vietą. Pataria, kaip pasikalbėti, jeigu vaikas nenori jungtis prie pamokų ar atlikti namų darbų, kaip motyvuoti tokiam mokymuisi: padrąsinti, nuraminti, pasidžiaugti pasiekimais. Taip pat paaiškina, kodėl nederėtų tėvams atlikti namų darbų, papildomai aiškinti naują temą ar pamokų metu būti kartu. 
Rengėjas: PVC

Microsoft Teams - Kaip prisijungti mokiniui (Lietuviška aplinka)
Aprašas: trumpas gidas mokiniams ir tėvams kaip lietuvių kalbos aplinkoje prisijungti prie Microsoft 365 paskyros ir atsisiųsti Teams aplikaciją į Jūsų naudojamą kompiuterį.
Rengėjas: Evaldas Stalioraitis

Kaip saugoti savo duomenis internete
Aprašas: vaizdo įraše aptariama, kaip saugoti savo duomenis internete.
Rengėjas: Draugiškas internetas

Kaip sumažinti brukalo el. pašte kiekį
Aprašas: vaizdo įraše aptariama, kaip sumažinti nepageidaujamų elektroninių laiškų kiekį bei apsisaugoti nuo jų keliamų grėsmių. 
Rengėjas: Draugiškas internetas

Ką reikia žinoti apie autorių teises „Youtube“ filmukuose
Aprašas: ar teko girdėti, kas yra autorių teisės ir kam jos suteikiamos? Ar žinai, kur rasti legalių muzikos kūrinių, norint norint panaudoti juos „YouTube“ vaizdo įrašuose? Šiame filmuke rasi atsakymus į tave kamuojančius klausimus bei sužinosi naudingų patarimų! 
Rengėjas: E. skautų TV

Draugiškas internetas. Kenkėjiškos programinės įrangos požymiai
Aprašas: vaizdo įraše pristatomi kenkėjiškos programinės įrangos požymiai. 
Rengėjas: Draugiškas internetas

Nuotolinis mokymasis - 5 patarimai mokytojams
Aprašas: mokytojos Ievos 5 patarimai mokytojams.
Rengėjas: Herojaus mokykla

Karaliai be karūnų - 4 būdai sukurti ryšį su vaikais
Aprašas: priešmokyklinės klasės mokytoja Ieva Penkauskaitė dalijasi patarimais, kaip sukurti ryšį su vaikais nuotolinio mokymosi metu. 
Rengėjas: Herojaus mokykla

Nuotolinis ugdymas - Dienos mokymosi planas
Aprašas: mokytoja Dovilė pasakoja apie Herojaus dienos planą.
Rengėjas: Herojaus mokykla

Nuotolinis mokymasis namuose - Patarimai tėvams - Vieta, rutina, susitarimai
Aprašas: mokytoja Vaiva pataria, kas svarbu organizuojant vaiko mokymosi aplinką nuotoliniam ugdymui. 
Rengėjas: Herojaus mokykla

Praktinis seminaras apie „Padlet“ diegimą
Aprašas: pristatomos plačios Padlet naudojimo galimybės.
Rengėjas: KTU

Aprašas: vaizdo medžiagoje aptariama, kaip spręsti su „Flash“ įskiepiu iškilusias problemas ir kaip nuosekliai mokytis lietuvių kalbos šiose svetainėse.
Rengėjas: NŠA

 
Aprašas: vaizdo medžiagoje aptariama, kaip nufilmuoti kompiuterio monitoriaus ekraną, kaip panaudoti Facebook socialinio tinklo, Messenger, el. dienynų ir kt. galimybes.
Rengėjas: NŠA

 
Aprašas: vaizdo medžiagoje pateikiama TesTeach aplinkos naudojimo instrukcija: registracija, medžiagos talpinimas, dalijimasis ir grįžtamojo ryšio stebėjimas.
Rengėjas: NŠA

 
Aprašas: vaizdo medžiagoje - Lino aplinkos naudojimo instrukciją: registracija, medžiagos talpinimas, dalijimasis ja ir grįžtamojo ryšio stebėjimas
Rengėjas: NŠA

Aprašas: vaizdo medžiagoje pateikiamos rekomendacijos, kaip galima būtų planuoti ir organizuoti nuotolinį mokymą specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams.
Rengėjas: NŠA

Aprašas: šioje vaizdo medžiagoje demonstruojama, kaip labai paprastai galima mokyti ir mokytis nuotoliniu būdu naudojant padlet.com platformą.
Rengėjas: NŠA

 
Aprašas: vaizdo medžiagoje pristatoma, kaip dirbti su svetaine „Sauga ir sveikata 5-8 klasėms“ ir kaip svetainėje esančią medžiagą pritaikyti nuotoliniam mokymui.
Rengėjas: NŠA

 
Aprašas: įraše patariama, kaip padėti sau ir kitiems krizės situacijoje: kaip atsirinkti informaciją, sumažinti patiriamą stresą, dirbti nuotoliniu būdu iš namų, pasirūpinti pavaldiniais (jei esate vadovas)
Rengėjas: NŠA

 
Aprašas: šioje vaizdo medžiagoje demonstruojama, kaip pasinaudojant gamtos mokslų svetainėse 5─6 ir 7─8 klasėms pateiktais įrankiais parengti mokymosi objektų rinkinius, skirtus mokytis nuotoliniu būdu.
Rengėjas: NŠA

 
Aprašas: vaizdo medžiagoje pateikiamos rekomendacijos, kaip kalbėti su vaikais krizės situacijoje, kokio pobūdžio informaciją jiems suteikti, pristatoma keletas būdų kaip padėti vaikui nurimti.
Rengėjas: NŠA

 
Aprašas: vaizdo įraše mokoma, kaip naudoti SKYPE programėlę pamokų vedimui nuotoliniu būdu. 
Rengėjas: MRU

 
Aprašas: vaizdo medžiagoje pristatoma, kaip praktiškai naudotis Moodle įrankiais, pritaikant juos į žaidybinimą orientuotam mokymui.
Rengėjas: MRU

 
Aprašas: parengta vaizdo medžiaga kviečia išmokti susikurti floristines kompozicijas, pasidaryti šukuosenas, papuošti namus, dalinamės gyvūnų ir drabužių priežiūros patarimais, siūlome išbandyti įvairias treniruotes.
Rengėjas: KMPMC

 
Aprašas: projekto Mokykla Plius tikslas – padėti mokytojams sukurti aktualų turinį. Pamokų duomenų bazėje sukaupta ir kaupiama daug vertingos mokomosios medžiagos visai bendruomenei.
Rengėjas: KTU