Tinklalapio logotipas

Nuotolinis mokymas(is)

Kaip galime padėti pradinukui neprarasti motyvacijos mokytis nuotoliniu būdu neturint gyvo kontakto su mokytoju? Organizuodami nuotolinį ugdymą išsigryninome 3 pagrindinius žingsnius, galinčius padėti sukurti pozityvią ugdymo(si) aplinką ir išlaikyti asmenį ryšį tarp mokinio ir mokytojo, kuriais norime pasidalinti su jumis.
Tęsiame informacinių susitikimų nuotoliniu būdu švietimo bendruomenei ciklą. Susitikimuose verslo įmonės pristato ugdymui skirtas inovacijas, skaitmeninius mokymo įrankius, priemones ir mokymo metodikas.
Nors šiais mokslo metais ugdymo procesas sugrįžo į įprastą ritmą, augant užsikrėtimų mokyklose skaičiui, prisimenama ir pavasarį taikyta nuotolinio mokymo(si) koncepcija. Vis dėlto pažangių ugdymo sprendimų kūrėjos leidyklos „Šviesa“ užsakymu atlikta tėvų apklausa rodo, kad ne visi liko patenkinti jo organizavimu, o dalis tėvų pastebi ir vaikų elgesio pokyčius. Specialistai pabrėžia, kad ne...
Pandemijos iššūkiai švietimui, su kuriais susiduriame šiandien, vieni didžiausių per pastarąjį šimtmetį. Covid-19 paspartinti pokyčiai švietime – taip pat vieni sparčiausių. Minėtas virusas jau per pirmąsias kelias savaites pakeitė švietimo sritį neatpažįstamai – ypač aktualiu tapo prieš tai neįvertintas nuotolinis mokymas(is), privertęs mokytojus ir moksleivius skubiai tobulinti informacinių...
Kviečiame skaityti rugsėjo mėnesio „European Schoolnet“ informacinį biuletenį – jūsų laukia aktualiausios švietimo naujienos, informacija apie projektus, nuotoliniai mokymai ir ištekliai, kuriuos galite naudoti ugdyme.
Greitai pritaikykite mokyklų sistemas prie nuotolinio mokymosi naudodami „Microsoft Education“ priemones. Nors pedagogų ir moksleivių ryšys klasėje yra labai svarbus, „Office 365“, „Microsoft Teams for Education“ ir kitos programos, tokios kaip „Flipgrid“, leidžia kurti nuotolinius ryšius ir pasiekti pagrindinius mokymosi rezultatus, kai ugdymas fizinėje klasėje negalimas.
MITA dirbtinio intelekto skatinimo iniciatyva „AI BOOST Lithuania“ surengė virtualią konferenciją-diskusiją „Švietimo konferencija: Dirbtinio intelekto kompetencijos Lietuvoje“. Renginyje pristatyti pranešimai, buvo atsakinėjama į dalyvių klausimus, vyko diskusijos.
Naująsias technologijas švietime jau pritaikę startuoliai ir iniciatyvos, tokios kaip „BitDegree“, „Tamo“, „Teachers Lead Tech“, organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ ir kitos, susijungė į iniciatyvą „EdTech Lietuva“ ir rugsėjo 17-ąją virtualioje konferencijoje „GLL Gathering: Learning Fever“ dalysis idėjomis, kaip įpūsti inovacijų į Lietuvos švietimą.
Netylant kalboms, kad netrukus gali pasikartoti pavasarinis nuotolinio mokymosi scenarijus, kibernetinio saugumo ekspertai ragina mokyklų bendruomenes, moksleivius bei jų tėvus pasirūpinti, kad nuotolinės pamokos netaptų galimybe internetiniams nusikaltėliams. Specialistų teigimu, skaitmeniniame amžiuje kibernetinio saugumo principus internete turėtume žinoti bei taikyti taip pat, kaip ir kelių...
Kaip veikia mokymasis iš neurobiologijos mokslų perspektyvos? Kokios paauglių nuotolinio kalbų mokymosi ypatybės? Goethe’s institutas Vilniuje, bendradarbiaudamas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, maloniai kviečia šių metų rugsėjo 24 d. 16 val. į tarptautinę paskaitą „Nuotolinis mokymas(is) iš neurobiologijos mokslų perspektyvos” (nuotoliniu būdu).
Kadangi visame pasaulyje prasideda nauji mokslo metai, pilni įvairių iššūkių, „Microsoft“ organizuoja internetinių seminarų apie nuotolinį mokymą(si) su „Minecraft“ seriją.
„Europeana Education“ ir „European Schoolnet“ pristato ir kviečia skaityti leidinį „Penkeri inovatyvaus mokymosi skatinimo metai, naudojant skaitmeninį kultūros paveldą, 2015–2020“ (angl. Five years promoting innovative learning with digital cultural heritage, 2015–2020).
Kviečiame bendrojo ugdymo mokyklų direktorių pavaduotojus, pradinio ugdymo, STEM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos) dalykų ir IT mokytojus 2020 m. rugsėjo 24–25 d. 13–17 val. dalyvauti „Erasmus+“ programos projekto „Informatinio mąstymo ugdymas mokant(is) tyrinėjant“, angl. „Teaching ICT with Inquiry“ (toliau – TIWI), kartu su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru...
Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) atnaujintoje nuotoliniam mokymui(si) skirtoje švietimo portalo svetainėje rasite du naujus vaizdo įrašus ir dalyvavusių pranešėjų pateiktis.
Kviečiame naudotis Nacionalinės švietimo agentūros specialistų parengtu rekomendacinio pobūdžio skaitmeninių priemonių sąrašu, skirtu dirbti nuotoliniu būdu su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais.
Europos Komisija, atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos iškeltus iššūkius švietimo ir mokymo, jaunimo bei kultūros sektoriams, dar šiais metais skirs papildomą finansavimą strateginių partnerysčių projektams. Kvietimui visoms dalyvaujančioms šalims bendrai bus skiriama 200 mln. eurų.
Prasidėjus naujiems mokslo metams, veikla, pasibaigus pamokoms, jau negali remtis tik tradiciniais metodais ir aplinkomis. Jei epidemiologinė situacija šalyje pablogėtų, neformaliojo vaikų švietimo mokytojai turi būti pasiruošę dirbti su vaikais nuotoliniu arba mišriuoju būdu.
Kviečiame apsilankyti švietimo portalo nuotolinio mokymo(si) puslapyje ir stebėti vaizdo įrašus apie bendrųjų programų atnaujinimus bei nuotolinio ugdymo patirtis. Šalia vaizdo susitikimų rasite ir pristatymų pateiktis.
Maloniai kviečiame 2020 m. rugsėjo mėnesį dalyvauti susitikimuose nuotoliniu būdu, kurių metu bus pristatomos įvairios inovacijos apie skaitmeninius mokymo įrankius ir priemones, mokymo metodikas, skirtas ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ugdyti, ir skaitmenines mokymo aplinkas.
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) rugpjūčio pabaigoje organizavo seminarus mokyklų vadovams, IKT koordinatoriams, mokytojams dėl virtualių mokymo aplinkų naudojimo. Mokyklų bendruomenės buvo supažindintos su siūlomomis nemokamomis platformomis, kurias siūlo verslo organizacijos, universitetai.
Rodoma 1 - 2046 įrašų
Įrašų puslapyje: