„Mes – jėga!

Grįžti

„Mes – jėga!
event 2019-10-30 domain Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija

„Mes – jėga!

2019 metai spalį kaip tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį Lietuva pasitiko tema: „Junkimės. Svajokime. Keiskimės“. Mūsų progimnazijoje veiklos taip pat netrūko.

Pirmiausia į biblioteką suskubo pirmokai. Čia jie išklausę, kaip turi elgtis bibliotekoje, ką jie gali ir ko ne, vienas po kito davė bibliotekininkei elektroninius mokinio pažymėjimus (EMP), kad ši juos užregistruotų būti skaitytojais. Nuo šiol pirmokai bus pirmieji progimnazijoje, kurie bibliotekoje ims ir grąžins knygas bei vadovėlius su EMP (anksčiau mokiniams buvo išduodamas atskiras skaitytojo pažymėjimas). Paploję vienas kitam, jog tapo oficialiais bibliotekos skaitytojais, puolė dairytis po knygų karalystę. Kol vieni dar dairėsi į lentynas, nagrinėjo, kokių bibliotekoje esama knygų: storų, plonų, didelių, „kalbančių“, medžiaginių, kiti apžiūrinėjo parodėles. Patys pirmieji išsirinkę knygą, čia pat, susėdę ant kėdžių, net ant grindų, nė patys nepajuto, kad save įamžindami kitiems parodė, kaip atrodo moksliškai pagrįsta vadinama skaitymo laimė.

Kad knygos – gyvos istorijos, tereikia įsivaizduoti, kaip knygų personažai juda, kalba. Pirmokai išeidami gavo dovanų po piešinį, kurį turėjo nuspalvinti, kad „pamatytų“ stebuklą. Ir štai, kai jis jau nuspalvintas, buvo pasitelkta papildytos realybės programa „Quiver“ – personažai iš tiesų gyvi! Juk XXI a. – tai audiovizualusis amžius.

Sunkesnė užduotis laukė antrokų. Jie patapo menininkais, knygų iliustratoriais. Pažadinę savo vaizduotę ne vienas nupiešė, kaip atrodo jų skaitomų knygų mėgstamas herojus. Ar jis kiek panašus, o gal kaip tik kitoks nei knygos dailininko nupieštas, šalia piešinių pozavo persirengę  įvairiausiais personažais septintokai.

Kad įdomu skaityti, o dar įdomiau apie perskaitytą knygą papasakoti draugams arba apie ją padiskutuoti, trečiokai lyg tikri oratoriai klasėse, bibliotekoje, koridoriuje, Tylos ir skaitymo zonoje mielai dalijosi savo įspūdžiais.

Ketvirtokai šįkart raštu aprašinėjo, interpretavo bei analizavo savo perskaitytas mėgstamiausias knygas. Jie dailyraščiu perrašytais rašinėliais puikiai papuošė bibliotekos lentynas, atsidūrusiais šalia mažųjų draugų eksponuojamų piešinėlių. Tie, kurie norėjo parodyti, jog jau yra įvaldę IT, tekstus surinko kompiuteriu. Kad skaitymas yra magiškas ir paslaptingas užsiėmimas, specialiai tam 4b klasės mokiniai planšetėmis žodžius „paslėpė“ po QR kodu. Ką jie parašė, ateikite į biblioteką ir pamėginkite perskaityti.

Taip jau sutapo, kad spalio paskutinę savaitę progimnazija švenčia gimtadienį. O koks gimtadienis be torto? Antradienį, per dvi ilgąsias pertraukas, 5–8 klasių mokiniai, žinoma, prisijungus ir drąsesniems pradinukams, pirmojo aukšto fojė iš knygų „statė“ tortą.

Kad mes iš tiesų draugiški, sumanūs, išradingi ir gabūs, tai užtvirtinome sudėliodami du svarius žodžius: „Mes – jėga!

Bibliotekos vedėja Dilanta Vasylienė