Naujovės laukia jau rugsėjį: tėvams palengvės, bet bijoma piktnaudžiavimo

Grįžti

Naujovės laukia jau rugsėjį: tėvams palengvės, bet bijoma piktnaudžiavimo
event 2019-08-21 domain tv3.lt label_outline Spaudos apžvalga

Naujovės laukia jau rugsėjį: tėvams palengvės, bet bijoma piktnaudžiavimo

Likus savaitėms iki rugsėjo mokyklas pagaliau pasiekė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nurodymai, kaip elgtis su tėvais ir jų vaikais dėl ligos, nelankiusiais pamokų. Mat gydytojo pažymos nuo šių mokslo metų tapo nereikalingos. Aiškėja, kad visa atsakomybė atiteks tėvams. Jie patys galės pateisinti nuo 5-ių iki 7-ių praleistų mokslo metų dienų. Jei dėl ligos mokinys praleis dienų daugiau, mokyklai siūloma elgtis ir kitaip.

Iki rugsėjo pirmosios likus 2-iem savaitėms poliklinikų koridoriuose padaugėja tėvų su vaikais. Kaip ir kasmet prieš mokslo metus reguliariai tikrinama mažųjų sveikata. Ši procedūra būtina, tačiau jau nuo rugsėjo mokiniams ir jų tėvams privalomų procedūrų bus mažiau. Mat iki šiol norint pateisinti susirgusio vaiko praleistas pamokas, tėvai turėdavo gauti pažymą iš gydytojo, kad vaikas sveikas ir gali eiti į pamokas. Šios prievolės nuo rugsėjo nebelieka:

„Jeigu sutvarkyta viskas, kad tikrai šitas veiktų, būtų gerai, kad nereikėtų vaikščioti į poliklinikas dėl menkniekių.“

„Čia yra naujovė. Gal ir gerai. Reikia prie naujovių taikytis.“

„Bus dar paprasčiau. Tas atvažiavimas, tolokai gyvenam, vien taip laiką gaištam. Sutaupysim ir mūsų, ir gydytojų laiką.“

Daugiau skaitykite čia.