„Pokemon Go“ ir gamtos mylėtojams – naujas žaidimas!

Grįžti

„Pokemon Go“ ir gamtos mylėtojams – naujas žaidimas!
event 2020-04-20 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Projektai ir konkursai

„Pokemon Go“ ir gamtos mylėtojams – naujas žaidimas!

Buvai susirgęs „Pokemon Go liga? Lietuvos Mokinių neformaliojo švietimo centras jau netrukus pasiūlys ne mažiau įdomų ir azartišką žaidimą „Surask juos visus!“. Šiame rūšių ieškojimo žaidime galės dalyvauti ir varžytis mokiniai, mokytojai ir visi, ką domina gamtos pažinimas. 

Žaidimo knygelėje bus pateiktas 100 įdomių visoje Lietuvoje randamų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašas. Žaidėjams reikės surasti ir nufotografuoti jų kuo daugiau! Kai kurios iš šių rūšių gyvena mūsų kaimynystėje, o kitos randamos tik miškuose, pievose ar prie vandens telkinio, todėl reikės pasistengti, jei norėsite aplenkti savo draugus! Kai kurios rūšys vertos daugiau taškų nei kitos. Pavyzdžiui, suradę visiems pažįstamą septyntaškę boružę gausite 1 tašką, o nufotografavę retą ir nuostabiomis spalvomis pasipuošusį tulžį – net 10 taškų. Metų pabaigoje daugiausiai taškų surinkę dalyviai bus apdovanoti!

Šiame žaidime dalyvaus Estija ir, tikimės, kitos kaimyninės šalys. Ar pavyks Lietuvos dalyviams pirmiems nufotografuoti visas 100 rūšių? Tai priklausys nuo jūsų!

Rūšių „gaudymo“ įrankis – mobilioji programėlė „iNaturalist. Knygelėje rasite detalų paaiškinimą, kaip naudotis šia programėle ir prisijungti prie žaidimo. Taip pat, ten rasite ir trumpą kiekvienos rūšies aprašymą, neįtikėtinų faktų ir kitos informacijos, kuri jums padės laimėti ir geriau pažinti gamtą! Informacija apie žaidimo pradžią ir knygelė – jau greitai!

Žaidimą sukūrė LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas Tomas Pocius (el. p. tomas.pocius@lmnsc.lt).