„Skype“ projektas Lietuva – Portugalija

Grįžti

„Skype“ projektas Lietuva – Portugalija
event 2019-10-31 domain Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija label_outline Projektai ir konkursai

„Skype“ projektas Lietuva – Portugalija

2019 m. spalio 24 d. bibliotekos skaitykloje įvyko Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 7b klasės mokinių ir bendraamžių iš Portugalijos Chaves miesto Dr. Jullio Martins mokyklos tarptautinio  bibliotekų „Skype“ projekto vaizdo konferencija. Pirmiausiai abiejų mokyklų direktoriai pasveikino mokinius su šiuo projektu ir palinkėjo įdomaus bendravimo. Tada anglų kalbos mokytoja Gitana Degutienė priminė mokiniams, ką jie galėtų papasakoti apie savo mokyklą, pomėgius, perskaitytas knygas. Labai greitai mokytojos pagalbos nebereikėjo, o tarp  mokinių užsimezgė glaudus ryšys. Smagūs dialogai sukėlė nemažai juoko, gerų emocijų. Bendravimas vyko anglų kalba.

Mokiniai liko maloniai nustebinti, kad skaito tas pačias knygas, tokias kaip „Haris Poteris“, „Mažasis princas“. 7b klasės mokiniams didžiulį įspūdį paliko mokykla, kurioje mokosi 1000 mokinių, nėra dailės ir muzikos pamokų, o mokinių žinios vertinamos nuo 1 iki 20 balų.

Abiejų šalių moksleiviai liko patenkinti šia patirtimi. Bendra projektinė veikla suvienijo mokinius ir visiems buvo liūdna, kad laikas prabėgo greitai, o liko dar tiek daug  nepasakytų dalykų. Konferencija pasibaigė abiejų šalių himnais, kuriuos iš širdies giedojo mokiniai. Tikimės, kad ši draugystė nenutrūks ir bendravimą socialiniame tinkle „Instagram“  pakeis realūs susitikimai.                                                                                                                             

Bibliotekos vedėja Jovita Kubilinskienė