„Socialinio suflerio“ programa apdovanojo 5 jaunuosius bendruomenių lyderius

Grįžti

„Socialinio suflerio“ programa apdovanojo 5 jaunuosius bendruomenių lyderius
event 2019-03-07 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

„Socialinio suflerio“ programa apdovanojo 5 jaunuosius bendruomenių lyderius

Nacionalinė programa „Socialinis sufleris“, kiekvienais metais išrenka ir apdovanoja jaunus žmones, kurie telkia bendruomenes ir inicijuoja svarbius pokyčius savo aplinkoje. Šiais metais apdovanoti Edgaras Kontrimas iš Mažeikių, Adas Oleinik iš Molėtų, Austėja Adomavičiūtė iš Zapyškio, Narvydas Matulevičius iš Alytaus ir Akvilė Vidugirytė iš Biržų.

Penki apdovanoti jaunuoliai įgyvendino ilgos trukmės projektus, iš esmės pakeitusius vietos bendruomenės gyvenimą. Edgaras Kontrimas iš Mažeikių įkūrė asociaciją „Mažeikių gatvės gimnastai“, kuri jau du metus kiekvieną šeštadienį rengia nemokamas treniruotes mieto gyventojams ir padedamas privačių rėmėjų sutvarkė Naftininkų g. ir Tyliojoje g. esančias sporto aikšteles.

Adas Oleinik iniciavo Molėtų autobusų parko tvarkaraščio peržiūrėjimą, siekiant sudaryti sąlygas jaunimui iš atokesnių rajonų dalyvauti Molėtuose vykstančioje popamokinėje veikloje. Narvydas Matulevičius bendruomenės lyderio ženkleliu apdovanotas už demokratinių vertybių puoselėjimą Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijoje, kurios prezidento pareigas eina nuo 2017 m.

Austėja Adomavičiūtė ir Akvilė Vidugirytė apdovanotos už socialinę veiklą – merginos organizuoja reguliarias filmų peržiūras Zapyškio jaunimui ir „Bingo“ vakarą Biržų miesto senoliams.

„Nors Europos Sąjungos šalyse didėja finansavimas švietimui ir jaunimo neformaliam ugdymui, tačiau ekspertai pastebi, kad mažėja veiklų ir projektų, kuriuos inicijuoja patys jauni žmonės. Dažnu atveju projektai yra orientuoti į greitus rezultatus, o jauni žmonės juose yra produktų ar paslaugų vartotojai, neturintys realios sprendimo priėmimo galios. Norėjome paskatinti tuos jaunus žmonės, kurie nelaukia išorinės paramos, o patys imasi iniciatyvos, sugeba sutelkti bendraminčius ir įgyvendina ilgalaikes veiklas.“ – pasakojo „Socialinio sulferio“ programos vadovas Žilvinas Mažeikis.

„Socialinio suflerio“ programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2017 m., joje yra sudalyvavę daugiau nei 1000 jaunų žmonių.

Interviu su Edgaru Konrimu: https://www.youtube.com/watch?v=nAaYDOetCJA&t=38s

Interviu su Adu Oleinik: https://www.youtube.com/watch?v=gamYGJbrIdM

Interviu su Austėja Adomavičiūte: https://www.youtube.com/watch?v=5mbqWpbTM-g