Vilniaus mokyklos perpildytos: nepateko šimtai pradinukų

Grįžti

Vilniaus mokyklos perpildytos: nepateko šimtai pradinukų
event 2019-06-20 domain tv3.lt label_outline Spaudos apžvalga

Vilniaus mokyklos perpildytos: nepateko šimtai pradinukų

Pasibaigus prašymų teikimo terminui paaiškėjo, kad kvietimo į Vilniaus miesto mokyklas negavo apie 500 pradinių klasių moksleivių. Vilniaus miesto savivaldybė tikina, kad visi mokiniai sostinės mokyklose vienaip ar kitaip sutilpti turės, tačiau nuo rugsėjo nei naujų mokyklų, nei jų priestatų atverti neplanuoja.

Vilniuje gyvenanti trijų vaikų mama Ieva (vardas redakcijai žinomas) tikina, kad jos vidurinysis sūnus yra vienas tų, kuris į pageidaujamą mokyklą per du pirmuosius priėmimo etapus nepateko. Nepadėjo nei šioje mokykloje besimokantis brolis, nei tai, kad šeima yra daugiavaikė. Koją pakišo deklaruota gyvenamoji vieta, kurią šeima prieš pora metų pakeitė. Šiandien viduriniąjam teks lankyti pirmą klasę kitoje ugdymo įstaigoje. Pasak Ievos, tai išgirdęs sūnus puolė į ašaras.

„Į mokyklą nepatekome nei per pirmą, nei per antrą turą. Kalbėjau su mokyklos pavaduotoja, kuri man paaiškino, kad yra nustatyta tokia tvarka, kad pirmumo teisę turi vaikai, kuriems mokykla priskirta pagal gyvenamąją vietą. Tokių pagal gyvenamąją vietą į tą mokyklą buvo 145 paraiškos, o priima 120 vaikų. Kaip suprantu, šansų į tą mokyklą patekti nėra“, – įsitikinusi moteris.

Daugiau skaitykite čia.