2019 metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavusių mokinių, juos ruošusių mokytojų bei komandų vadovų pagerbimo šventė

Grįžti

2019 metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavusių mokinių, juos ruošusių mokytojų bei komandų vadovų pagerbimo šventė
event 2019-12-17 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

2019 metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavusių mokinių, juos ruošusių mokytojų bei komandų vadovų pagerbimo šventė
2019 m. gruodžio 18 d. į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą rinksis gabiausi šalies mokiniai, jų mokytojai, komandų vadovai. Čia vyks jiems skirta šventė. Šiais metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 190 mokinių, kurie pelnė 6 aukso, 6 sidabro ir  25 bronzos medalius, 10 pagyrimo raštų, 5 trečiąsias vietas bei 1 specialųjį prizą. Dalyvaudami tarptautiniuose renginiuose, mokiniai turėjo progą mokytis bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais iš skirtingų pasaulio šalių, išmėginti patirtį įvairiose mokslo srityse.

Mūsų šalies atstovai tarptautinėje geografijos olimpiadoje dalyvauja nuo 2004 m. Per tą laiką lietuviai pelnė 30 medalių, net penkis iš jų – aukso. Šiemet Lietuvos geografai tarptautinėje olimpiadoje, kuri vyko Honkonge, laimėjo tris medalius: aukso, sidabro, bronzos. Čia varžėsi daugiau nei 160 mokinių iš beveik 50 šalių. Komandinėje įskaitoje Lietuva užėmė devintąją vietą pasaulyje. Verta pažymėti, kad taip pat puikiai geografams pasisekė ir Baltijos šalių olimpiadoje: laimėti 1 aukso, 1 sidabro ir net 4 bronzos medaliai. Komandinėje įskaitoje Lietuva užėmė pirmąją vietą.

Panašių aukštumų pasiekė ir jaunieji biologai, kurie iš Vengrijos parsivežė 1 aukso, 2 bronzos medalius ir 1 pagyrimo raštą. Praktinėse užduotyse mokiniai šiemet turėjo identifikuoti du žolinius augalus, išpreparuoti vištos sparno raumenis ir nervus, atlikti bioinformatines bakterijų atsparumo antibiotikams bei pelių buvimo vietos neuronų identifikavimo analizes. Teorinėse užduotyse reikėjo atsakyti į ląstelės biologijos, zoologijos ir gyvūnų fiziologijos, botanikos ir augalų fiziologijos, genetikos, ekologijos, gyvų organizmų klasifikavimo ir elgsenos klausimus. Lietuva tarptautinėje biologijos olimpiadoje dalyvauja nuo 2007 metų ir per šį laiką Lietuvos atstovas aukso medalį iškovoja antrą kartą. 

Labai gerai tarptautiniu lygmeniu pasirodė ir informatikai, kurie iš Azerbaidžano sostinės Baku parsivežė 2 sidabro ir 1 bronzos medalį. Informatikos olimpiados išskirtinės tuo, kad mokiniai naudoja varžybų sistemą ir savo įvertinimą mato iš karto, todėl  išeidami iš sprendimų salės jau žino savo rezultatus. Realiu laiku galima stebėti, kaip keičiasi rezultatai, todėl ši olimpiada pritraukia daug susidomėjusiųjų, kurie stebi, kaip sekasi jų šalies komandai. Konkuruodami su 64 mokiniais iš dešimties šalių, jaunieji informatikai puikiai pasirodė ir 25-ojoje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje, vykusioje Estijoje, Tartu universitete. Lietuvos atstovai užėmė pirmąją vietą, nes iškovojo 3 aukso ir 1 sidabro medalius.

Aukštais pasiekimais gali didžiuotis ir chemikai. Lietuviai grįžo su 1 sidabro, 2 bronzos medaliais ir 1 pagyrimo raštu. Neatsiliko ir matematikai, jų komandos išskirtinumą rodo tai, kad visi nariai iš Jungtinėje Karalystėje vykusios olimpiados grįžo su apdovanojimais: pelnyti 3 bronzos medaliai ir 3 pagyrimo raštai. Įdomu tai, kad pasaulinė matematikos olimpiada yra ne tik pati seniausia, bet ir daugiausia komandų bei dalyvių pritraukianti mokinių mokslo olimpiada. Be to, Čekijoje organizuojamoje Vidurio Europos matematikos olimpiadoje mokiniai taip pat pasiekė gerų rezultatų: laimėti 2 bronzos medaliai.

Dviem bronzos medaliais ir 3 pagyrimo raštais gali didžiuotis ir jaunieji fizikai. Jie dalyvavo olimpiadoje, vykusioje tolimajame Izraelyje, ir turėjo progą pasidžiaugti turininga laisvalaikio programa: lankėsi ne tik Tel Avive, bet ir Jeruzalėje, Akros mieste, Haifoje, Golano aukštumose, Nazarete. Mokiniai išklausė pranešimą apie Izraelio paleistą palydovą į Mėnulį, susipažino su beduinų tradicijomis, jojo kupranugariais, plaukiojo Negyvojoje jūroje, plaukė valtimis sraunia upe.

Bronziniais laimėjimais džiaugiasi ir jaunieji astronomai. Iš tarptautinės  astronomijos ir astrofizikos olimpiados bei tarptautinės astronomijos olimpiados parsivežta po vieną bronzos medalį. Jaunieji astronomijos ir astrofizikos specialistai dar pelnė ir pagyrimo raštą.

Verta paminėti Kinijos mokslo ir technologijų inovacijų konkurso paaugliams CASTIC dalyvių pelnytas 3 trečiąsias vietas, tarptautinės lenkų kalbos olimpiados laimėtojus, kurie iškovojo 2 trečiąsias vietas, filosofus, iš Romos parsivežusius pagyrimo raštą. 

Renginio metu bus apdovanoti ne tik tarptautinių olimpiadų ir konkursų dalyviai, bet ir įteiktas Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos specialusis prizas. Šiais metais  jis skirtas Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos mokinei Julija Grigaitytei. 

Lietuvos kitais metais laukia ne tik varžymasis tarptautiniuose renginiuose, bet ir 51-osios tarptautinės fizikos olimpiados organizavimas. Į Vilnių, į 51-ąją tarptautinę olimpiadą, atvyks komandos iš viso pasaulio – tikimasi sulaukti delegacijų iš maždaug 90-ies valstybių.