Ar verslumo ugdymas išgelbės pasaulį?

Grįžti

Ar verslumo ugdymas išgelbės pasaulį?
event 2019-08-19 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Ar verslumo ugdymas išgelbės pasaulį?

Šių metų liepos mėnesį 25 Lietuvos mokytojai ir geriausios Lietuvos „Junior Achievment“ moksleivių bendrovės „Bioras“ atstovės keliavo į Lilyje, Prancūzijoje vykusį Europos verslumo forumą ir tarptautinę „Junior Achievment“ moksleivių bendrovių mugę. Čia buvo pristatyti keli Europos šalių tyrimai, kokį poveikį praktinio verslumo pamokos turi vaikams. Mokytojos Inga Niuniavaitė ir Vaida Valiuvienė teigė, jog šis forumas tik dar kartą patvirtino, kad Lietuva yra gerame kelyje, o organizacijos vadovė Andželika Rusteikienė pastebėjo, kad gerąją patirtį turime susisteminti ir, tobulindami bendrąjį moksleivių ugdymą, skirti daugiau dėmesio praktinėms verslumo kompetencijoms. Moksleivių gebėjimų pokyčiai, įgijus praktinės verslumo patirties, yra akivaizdūs.

Reikia praktikos, įmonių ir tėvų įsitraukimo

Tarptautiniame Europos verslumo ugdymo forume didelis dėmesys skirtas tyrimams ir verslumo ugdymo poveikio pristatymui. Tiek pasaulinio lygio verslo atstovai, tokie kaip „Fedex“, „EY“, „Nestle“, tiek Europos parlamento nariai pabrėžė, kad XXI amžiuje skirtingais gyvenimo etapais žmonės turės skirtingus darbus ir svarbu jaunus žmones ruošti ne tik konkrečiam darbui, profesijai, tačiau suteikti kompetencijų, kurios užtikrina galimybę įsidarbinti, keisti ir kurti darbus.

Lietuvos „Junior Achievement“ direktorės Andželikos Rusteikienės teigimu, šiandien mokinių neberuošiame dirbti konkretaus darbo 20 metų, nes pastoviausias šiuolaikinio pasaulio dalykas yra nepastovumas.

Daugiau skaitykite čia.