Atostogos patikrins, kaip vaikai išmoko plaukti

Grįžti

Atostogos patikrins, kaip vaikai išmoko plaukti
event 2019-06-17 domain Diena.lt label_outline Spaudos apžvalga

Atostogos patikrins, kaip vaikai išmoko plaukti

Su mokslo metų pabaiga baigėsi ir plaukimo pamokos antrokams, kurias rengia Lietuvos plaukimo federacija su savivaldybėmis.

Projekto "Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje" tikslas – išmokyti mažuosius saugiai elgtis vandenyje, kad po vasaros visi jie grįžtų į klases. Vilniuje šiais mokslo metais plaukti mokėsi apie 2 400 antrokų.

Nors šiltasis sezonas Lietuvoje vidutiniškai tetrunka apie 3 mėnesius, vien pernai, Higienos instituto duomenimis, šalyje nuskendo 149 žmonės. Paskendimai yra antra pagal dažnumą (po žūčių transporto įvykiuose) vaikų iki 14 metų išorinių mirties priežasčių. Didžiosios dalies šių mirčių būtų buvę galima išvengti, jeigu aukos būtų turėjusios bent bazinius plaukimo įgūdžius.

Tad nuo 2009 m. Lietuvos plaukimo federacija (LPF) organizuoja ir koordinuoja vaikų mokymo plaukti projektus. Kasmet vis daugiau Lietuvos vaikų dalyvauja projekte "Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje", kuriam vykstant jie ne tik išmoksta plaukti, bet ir atsargumo tiek būdami prie vandens, tiek vandenyje.

Daugiau skaitykite čia.