Bus apdovanoti Lietuvos mokslo premijos laureatai

Grįžti

Bus apdovanoti Lietuvos mokslo premijos laureatai
event 2019-03-05 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Bus apdovanoti Lietuvos mokslo premijos laureatai

Kovo 6 d. 15.30 val. Lietuvos mokslų akademijoje bus iškilmingai apdovanoti 2018 metų Lietuvos mokslo premijos laureatai. Už Lietuvai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslo darbus septyniolikai mokslininkų skiriamos penkios premijos.

Fizinių mokslų srityje premija skiriama Vilniaus universiteto mokslininkui Arnoldui Deltuvai už darbų ciklą „Reakcijų kvantinėse trijų ir keturių dalelių sistemose teorija: nuo šaltųjų atomų iki didelės energijos branduolių“, bei Vidmantui Gulbinui (Vilniaus universitetas), Andriui Devižiui (Fizinių ir technologijos mokslų centras) ir Mariui Franckevičiui (Fizinių ir technologijos mokslų centras) už darbų ciklą „Eksitonų ir krūvininkų dinamika organiniuose ir perovskitiniuose puslaidininkiuose bei naujos kartos saulės elementuose“.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse laureatais tapo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai Vilius Jonas Grabauskas, Jūratė Klumbienė, Vaiva Lesauskaitė, Janina Petkevičienė ir Abdonas Tamošiūnas, jie įvertinti už darbų ciklą „Lėtinės neinfekcinės ligos: nuo populiacijos iki genų“. Dar viena premija šioje kategorijoje skirta Nacionalinio vėžio instituto darbuotojams Feliksui Jankevičiui ir Sonatai Jarmalaitei už darbų ciklą „Naujos kartos vėžio žymenys“.

Technologijos mokslų srityje Lietuvos mokslo premija skirta Kauno technologijos universiteto mokslininkams Vytautui Ostaševičiui, Arvydui Palevičiui, Rimvydui Gaidžiui, Rolanui Daukševičiui, Giedriui Janušui ir Vytautui Jūrėnui už darbų ciklą „Mikromechaninių sistemų kūrimas, tyrimai ir taikymai“.