Bus kuriamos mokslui imlios įmonės – skiriama 1 mln. eurų

Grįžti

Bus kuriamos mokslui imlios įmonės – skiriama 1 mln. eurų
event 2019-02-27 domain Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Bus kuriamos mokslui imlios įmonės – skiriama 1 mln. eurų

Kaip mokslo idėjos paverčiamos nauju verslu – Lietuva jau gali pasigirti ne vienu sėkmingu pavyzdžiu. Štai lazerių startuolis „Lidaris“, biotechnologijų startuolis „CasZyme“ ar kosminių technologijų kompanija „Nanoavionics”, kurių pagrindą sudaro tyrėjai ir mokslininkai iš Vilniaus universiteto, jau garsina Lietuvos vardą ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje bendradarbiaudami su pažangiausiomis tyrimų laboratorijomis ir užsienio kompanijomis.

Nuo vasario 26 d. mokslininkai, tyrėjai ir studentai kviečiami dalyvauti konkurse su naujomis verslo idėjomis, kurių pagrindu būtų kuriamos mokslui imlios, atžalinės įmonės (ang.k spin-off). Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia naują kvietimą teikti paraiškas MTEP rezultatams komercinti. Šio kvietimo biudžetas – 1 mln. eurų.

„Pažangiausi pasaulio universitetai turi puikiai išvystytą startuolių ekosistemą ir suteikia daug galimybių imtis verslumo idėjų studijuojant ar dirbant universitete. Tad siekiame, kad universitetai mūsų šalyje būtų jaunųjų inovatorių kalvė, o inovatyvių produktų ir paslaugų į rinką būtų sukuriama vis daugiau“,  sako Mantas Biekša, MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas.

MITA organizuojamo MTEP rezultatų komercinimo konkurso tikslas  – skatinti studentus, tyrėjus ir mokslininkus įkurti įmones ir plėtoti MTEP rezultatų pagrindu sukurtus inovatyvius produktus. Pagal šią priemonę remiamos veiklos – mokslo ir studijų institucijoje sukurto prototipo išvystymas, jo išbandymas, demonstravimas, bandomosios partijos gamyba ir sukurto naujo produkto įvertinimas.

Numatytos finansuoti veiklos: parama mokslininkų ir kitų tyrėjų bei studentų, dirbančių / studijuojančių mokslo ir studijų institucijose, idėjoms komercinti bei parama besikuriančioms atžalinėms įmonėms.

Projektai turėtų būti rengiami atsižvelgiant į  Sumanios specializacijos programą ir atitikti bent vieną iš Sumanios specializacijos krypčių prioritetų teminį specifiškumą.

Didžiausia projektui skiriama suma projektui – 23,5 tūkst. eurų. Paraiškas gali teikti mokslo ir studijų institucijos, taip pat privatieji juridiniai asmenys, kurių akcininkai yra mokslo ir studijų institucijos, arba kurie yra pasirašę sutartis su jomis dėl intelektinės veiklos rezultatų nuosavybės.

Konkursą sudaro 2 etapai.  Paraiškos pirmajam etapui teikiamos iki balandžio 12 d.

Informacinis renginys konkurso dalyviams rengiamas š.m. kovo 6 d. 13 val. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje.

Informacija apie konkursą

Konsultacijas teikia: Aistė Mančiakaitytė, tel. Nr. (8 5) 2 644 701, el. p. aiste.manciakaityte@mita.lt