Darnią mokyklą kuriantys mokytojai renkasi Lietuvos vaikų ir jaunimo centre

Grįžti

Darnią mokyklą kuriantys mokytojai renkasi Lietuvos vaikų ir jaunimo centre
event 2019-10-03 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras label_outline Aktualijos

Darnią mokyklą kuriantys mokytojai renkasi Lietuvos vaikų ir jaunimo centre

2019 spalio 10 d., ketvirtadienį, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks pedagogams skirta praktinė darnaus vystymosi aktualijų konferencija. Šiuo renginiu pradedamas naujasis darnaus vystymosi įgūdžių programos „Darni mokykla“ sezonas.

Dalyvavimas nemokamas, tačiau pageidaujama registracija.

Pedagogai kartu su švietimo ekspertais gilinsis į darnaus vystymosi švietimą – ieškos būdų, kaip aktualiausias darnaus vystymosi temas, tokias, kaip klimato kaita, atsakingas vartojimas, skurdo mažinimas, integruoti į pamokas mokykloje, nagrinės geriausius praėjusių metų programos „Darni mokykla“ iniciatyvų pavyzdžius.

„Atsakingą vartojimą, taršą, atsinaujinančius energijos išteklius, sveiko gyvenimo ir darnaus bendravimo įgūdžius vaikai galėtų aptarinėti ne tik renginių, projektų metu, bet ir per matematikos, pasaulio pažinimo ar istorijos pamokas. Jei moksleiviai suvoktų, kad kiekvienas veiksmas turi pasekmes bei išmoktų jas atpažinti, prognozuoti, o mokykloje įgytas žinias bei įgūdžius atsineštų į šeimas ir pritaikytų namuose – tikrai gyventume gražesniame ir saugesniame pasaulyje“, – mintimis dalinasi programos „Darni mokykla 2019–2020“ bei įvadinės konferencijos organizatorė Jolanta Markevičienė.

Kaip tai to siekti savo mokykloje, apie tai ir bus kalbama spalio 10 dieną Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamoje praktinėje konferencijoje.

Mokytojams skirtoje programos dalyje:

  • Apie mokyklų bendruomenes ir jų aktyvumo svarbą konferencijos dalyviams kalbės švietimo konsultantas, VšĮ „Kitokie projektai“ partneris Paulius Godvadas.
  • Darnaus vystymosi švietimo praktiką – mokyklų įgyvendintų geriausių iniciatyvų pavyzdžius nagrinės Jungtinių Tautų švietimo ekspertė Laima Galkutė ir mokytoja Agnė Motiejūnė.

Moksleiviams skirtoje programos dalyje:

  • Interaktyvią paskaitą „Būk pasaulio pilietis!“ rengia LVJC metodininkė ir renginių organizatorė Renata Dambrauskaitė Pėželienė.
  • Apie moksleivių aktyvumą ir mokyklos bendruomenę pasakos Šalčios žemės tunto skautas Martynas Norkūnas.
  • Aktyvų užsiėmimą ikimokyklinukams „S.T.E.A.M. – linksmai-smagiai-rimtai“ organizuoja neformaliojo vaikų švietimo pedagogė Dovilė Žukauskaitė.

Praktinėje konferencijos dalyje, „Darnios mokyklos iniciatyvų idėjų dirbtuvių“ metu, mokytojai ir mokiniai atskirose grupėse ieškos realių būdų organizatorių pateiktoms problemoms spręsti bei jas nagrinėti ugdymo procese. Šioje dalyje mokytojams talkins ekspertė Laima Galkutė, dirbtuves moderuos LVJC projektų skyriaus vadovė Jolanta Markevičienė.

Daugiau informacijos ir registracija į konferenciją – https://lvjc.lt/projektas/kvieciame-kurti-darnia-mokykla-2019/