Darnų visuomenės vystymąsi skatinanti programa „Darni mokykla“ skelbia naujojo sezono pradžią ir kviečia mokyklas prisijungti 

Grįžti

Darnų visuomenės vystymąsi skatinanti programa „Darni mokykla“ skelbia naujojo sezono pradžią ir kviečia mokyklas prisijungti 
event 2019-10-21 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras label_outline Aktualijos

Darnų visuomenės vystymąsi skatinanti programa „Darni mokykla“ skelbia naujojo sezono pradžią ir kviečia mokyklas prisijungti 

Atsakingai elgtis su gamtos ištekliais, rinktis sveikesnį maistą, švaresnį transportą skatinanti programa „Darni mokykla“ pradeda ketvirtąjį veiklos sezoną ir kviečia mokyklas prisijungti prie programos inicijuojamų veiklų bei renginių.

Jau pirmaisiais metais ši programa prestižiniuose Švedijos apdovanojimuose buvo išrinkta geriausia metų socialine iniciatyva, veiksmingai įtraukiančia į darnaus vystymosi problemų sprendimą.

Šiais metais atsinaujinusioje programoje daug dėmesio skiriama bendruomenių telkimui ir stiprinimui. Ši tema į „Darnios mokyklos“ programą buvo įtraukta 2020-uosius metus LR Seimui paskelbus Mokyklų bendruomenių metais. Atskleisti šią temą moksleiviai galės dalyvaudami tradiciniais tapusiuose programos „Darni mokykla“ renginiuose – Žemės dienos šventėje (kovo 20 d.), Globalaus švietimo (lapkričio 18–24 d.), Tolerancijos ar Mokyklos bendruomenių savaičių metu.

Naująjį sezoną pradedanti programa kelia tikslą darnaus vystymosi švietimo temas integruoti į įvairias pamokas mokykloje. Atsakingo vartojimo, taršos, atsinaujinančių energijos išteklių, sveiko gyvenimo ir darnaus bendravimo temas siūloma aptarti ne tik renginių, projektų metu, bet ir per kasdienes matematikos, pasaulio pažinimo ar istorijos pamokas.

Konsultacijas, kaip tai padaryti, mokykloms žada teikti  programos „Darni mokykla“ organizatoriai bei konsultuojantys eskpertai.

Didžiausia „Darnios mokyklos“ naujiena – vyresniesiems moksleiviams (7–12 kl.) skirta Darnaus Vystymosi Ambasadorių programą. Šešiolikmetės klimato aktyvistės švedės Gretos Thunberg įkvėpti šiuolaikiniai vaikai nebenori laukti ar likti svarbių sprendimų nuošalyje. Jie siekia veikti kartu ir būti išgirsti mokytojų bei sprendimus priimančių politikų. „Darnaus vystymosi ambasadorių“ programos organizatoriai žada, kad joje dalyvaujantys mokysis iš geriausiųjų, įgis lyderystės įgūdžių, gaus rekomendacijų savo ateities CV, daugiau sužinos bei išmoks atskleisi kitiems darnaus vystymosi problemas ir tikslus, inicijuos darnaus vystymosi veiklas ir taip prisidės prie planetos išsaugojimo.

Visus susidomėjusius kviečiame iki lapkričio 10 d. užsiregistruoti paspaudus nuorodą: https://lvjc.lt/apie-darni-mokykla-2020/#Registarcija_DM_2019. Pirmųjų darbų – suburtos mokinių, tėvelių, mokytojų ir mokyklos specialistų komandų bei suplanuotų veiksmų, kuriuos kiekviena darnios mokyklos komanda planuoja per šiuos metus atlikti, organizatoriai laukia iki lapkričio 18 dienos el. paštu darnimokykla@lvjc.lt

Baigiamasis sezono renginys numatomas 2020 m. birželį.

Daugiau informacijos – www.lvjc.lt/darni-mokykla/