Dauguma mokyklų mokslo metus pradės pirmadienį

Grįžti

Dauguma mokyklų mokslo metus pradės pirmadienį
event 2019-08-30 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Aktualijos

Dauguma mokyklų mokslo metus pradės pirmadienį

Šį rugsėjį mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 tūkst. mokinių ir studentų. Beveik visos šalies mokyklos naujus mokslo metus pradės rugsėjo 2-ąją, pirmadienį. Rugsėjo 1-ąją, sekmadienį, į mokyklas susirinks 20 mokyklų bendruomenės: Visagine (5), Vilniaus mieste (5),  Kazlų Rūdoje (2), Kauno rajone (2) ir Joniškyje (2), taip pat Varėnos (1), Rokiškio (1), Prienų (1), Panevėžio (1), Lazdijų (1) ir Kaišiadorių (1) rajonuose.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius naujų mokslo metų išvakarės pasveikino visus, pradėsiančius naujus mokslo metus – mokinius, studentus, mokytojus, dėstytojus, besimokančiųjų tėvus.

“Kiek bebūtų mūsų gyvenime rugsėjų, visi jie skirtingi. Nes kviečia vis į naujus atradimus. Kaip mažas vaikas namuose pamažu susipažįsta su šeima ir giminaičiais, o kieme – su draugais, taip mokykloje kasdien esame kviečiami į vis įdomesnę pažintį su savo šalimi, pasauliu, mokslo ir meno pasiekimais. Tegul visos šios pažintys būna įdomios, prasmingos, auginančios sparnus ir svajones. Linkiu, kad mokykla padėtų jų pasiekti, kad būtų puikus tramplinas į ateitį, į kiekvieno iš Jūsų sėkmę“, - sakoma ministro sveikinime.

Taip pat ministras dėkoja visiems pedagogams – jaunas asmenybes ugdantiems mokytojams, profesinio ugdymo ir aukštųjų mokyklų dėstytojams, klojantiems pamatus ateities lyderių karjerai.

„Taip, turime daug iššūkių įveikti. Svarbiausia, tai daryti ne pavieniui, bet einant drauge. Matykime kiekvieną vaiką, kartu – ir jo mokytoją. Laisvomis idėjomis, kūrybišku savarankiškumu paremta mokykla yra klestinčios valstybės pamatas“, - sako ministras.

Šiemet Lietuvoje veiks 1009 valstybinės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos, 2018 m. veikė 1023. Jose dirbs 27,3 tūkst. mokytojų, 2018 m. jų buvo 27,9 tūkst.

Bendras mokinių skaičius bus panašus kaip pernai, numatomas tik pusės procento mažėjimas. Šiemet į mokyklas ateis 322,1 tūkst. moksleivių, 2018 m. mokėsi 323,6 tūkst.

Prognozuojama, kad pirmokų skaičius mažai skirsis nuo pernykščio – jų sugužės apie 29 tūkst.

2019 m. veiks 60 profesinio mokymo įstaigų. Numatoma, kad šiemet jose amato mokysis 33,3 tūkst. mokinių, pernai - 34 tūkst.
Šį rudenį 41 Lietuvos aukštoje mokykloje turėtų studijuoti 105 tūkst. studentų, 2018 m. jų buvo 111 tūkst.

Nuotr. autor. Artūras Žukas