Edita Gimžauskienė: Bado žaidynės Lietuvos švietime. Ar bus laimėtojų?

Grįžti

Edita Gimžauskienė: Bado žaidynės Lietuvos švietime. Ar bus laimėtojų?
event 2019-07-01 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Edita Gimžauskienė: Bado žaidynės Lietuvos švietime. Ar bus laimėtojų?

Pasaulyje kuriami ir naudojami dirbtiniu intelektu pagrįsti algoritmai, padedantys darbdaviams atsirinkti darbuotojus, tiksliausiai atitinkančius pageidaujamą įgūdžių sąrašą. Pripažinti pasaulio universitetai jau sprendžia, kaip ir kiek tokie algoritmai sugriaus nusistovėjusį verslo modelį, pagrįstą žinių ir įgūdžių sertifikavimu.

Tuo metu Lietuvoje tęsiasi aukštųjų mokyklų bado žaidynės, kurios savo turiniu orientuotos į trumpalaikius tikslus ir sezoninės pagal veiksmų pobūdį. Tematikos varijuoja nuo paverkšlenimų apie demografiją, emigraciją ir tinklo optimizavimą rudenį iki piratinės rinkodaros vasarą. Akivaizdu, kad šiose žaidynėse nugalėtojų nebus.

Kodėl bado? Nes šioje kovoje jau keleri metai iš eilės nebeaišku, kas su kuo konkuruoja bei kas prieš ką kovoja. Universitetai prieš kolegijas? Vilnius prieš Kauną? Didieji miestai prieš regionus? Technologiniai mokslai prieš socialinius? Švietimo institucijų profsąjungos ar jų aljansai prieš ministeriją bei mokyklų administracijas? Tai niekaip neprisideda prie inovatyvios, investicijoms, darbui ir gyvenimui patrauklios Lietuvos įvaizdžio. Todėl manau, kad pats laikas pradėti kurti dirbtinio intelekto algoritmais pagrįstus testus, kurie padėtų įvertinti studijų ir mokslo veiklą vykdančių institucijų bei jas reguliuojančių sistemų reputaciją bei patikimumą.

Daugiau skaitykite čia.