ES šalyse uždarytos beveik visos švietimo įstaigos

Grįžti

ES šalyse uždarytos beveik visos švietimo įstaigos
event 2020-03-18 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Aktualijos

ES šalyse uždarytos beveik visos švietimo įstaigos

ES šalys griežtina priemones, skirtas įveikti koronaviruso protrūkį, ir viena po kitos stabdo veiklas švietimo įstaigose, pradeda kurti nuotolinio mokymo modelius. Paskutinė šalis, kuri pradeda taikyti griežtas priemones - Švedija - šiandien uždaro universitetus, kolegijas, profesines mokyklas ir vidurines mokyklas.

Šiuo metu švietimo įstaigos Europos Sąjungoje prieinamos tik Suomijos darželinukams ir pradinukams, bei Švedijos pradinių klasių mokiniams.

Visoje Europoje aptariamos ir mokymosi nuotoliniu būdu galimybės. Virtualių mokymosi instrumentų ir platformų pritaikymas ir apimčių didinimas kelia iššūkį, tačiau ir skatina bendradarbiauti šalis dalinantis patirtimi, atverti savo nuotolinio mokymo išteklius kitoms valstybės narėms.

Praėjusią savaitę aukšto lygio ES švietimo ministrų videokonferencijos metu atkreiptas dėmesys, kad būtina ne tik laikytis pateiktų rekomendacijų dėl higienos reikalavimų, kelionių, renginių atšaukimo, tačiau ir ieškoti būdų, kaip suteikti paramą tėvams, auginantiems mažus ir ugdymo įstaigų šiuo metu lankyti negalinčius vaikus.

ES šalyse, kaip ir Lietuvoje, darbdaviai skatinami sudaryti lankstų darbo grafiką, galimybę tėvams dirbti iš namų ar gauti nedarbingumo pažymėjimus, priežiūros ir ligos pašalpas.