Europos Komisija 2020 m. skirs 3 mlrd. eurų jaunimo stažuotėms užsienyje, paskelbtas kvietimas teikti paraiškas

Grįžti

Europos Komisija 2020 m. skirs 3 mlrd. eurų jaunimo stažuotėms užsienyje, paskelbtas kvietimas teikti paraiškas
event 2019-11-19 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Europos Komisija 2020 m. skirs 3 mlrd. eurų jaunimo stažuotėms užsienyje, paskelbtas kvietimas teikti paraiškas

Programa „Erasmus+“ 2020 m. jaunųjų europiečių mokslams ir praktikoms užsienyje Europos Sąjunga skirs daugiau kaip 3 mlrd. eurų. Europos Komisija paskelbė 2020 m. kvietimą teikti paraiškas programos „Erasmus+“ finansavimui.

Teikti paraiškas finansavimui gali visos viešosios ar privačios įstaigos, veikiančios švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto srityse: bendrojo ugdymo ir profesinės mokyklos, universitetai, kolegijos, suaugusiųjų švietimo institucijos, nevyriausybinės ir kitos organizacijos.

Kartu su kvietimu teikti paraiškas Komisija paskelbė programos „Erasmus+“ vadovą visomis oficialiosiomis ES kalbomis. Jame pateikiama paraiškas teikiantiems asmenims skirta išsami informacija apie visas programos „Erasmus+“ 2020 m. atveriamas galimybes aukštojo mokslo, profesinio mokymo, mokyklinio ugdymo ir suaugusiųjų švietimo, jaunimo ir sporto srityse.

Viena iš didžiausių „Erasmus+“ programos dalių – mokyklų partnerystės. Ji suteikia Europos mokykloms galimybes vykdyti moksleivių ir mokytojų mainus. Per pastaruosius dvejus metus joje dalyvavo daugiau kaip 15 000 mokyklų, o 2020 m. galės dalyvauti dar 9 000. 2019 metais į mokyklų mainų partnerystes įsitraukė 214 Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigų.

Profesinio mokymo srityje daugiausia investicijų skiriama paprogramei „ErasmusPro“, kuri profesijos besimokantiems asmenims, tarp jų ir pameistriams, suteikia galimybę nuo trijų mėnesių iki vienerių metų praleisti užsienyje tobulinant profesinius ir kalbinius gebėjimus. „ErasmusPro“ pradėta įgyvendinti 2018 m., nuo jos pradžios pavyko padidinti jaunimo susidomėjimą ilgalaikėmis praktikomis profesinio mokymo srityje ir per metus finansuoti daugiau kaip 12 000 besimokančiųjų. 2018-2019 m. Lietuvoje finansuota beveik 200 „ErasmusPro“ mobilumo projektų.

Suaugusiųjų švietimo srityje finansinė parama bus teikiama suaugusiųjų švietimo paslaugų teikėjų regioniniams ar nacionaliniams tinklams kurti ar stiprinti, kad pradėjus vykdyti būsimą programą „Erasmus“ jie galėtų pasiūlyti daugiau kokybiškų projektų.

Paskelbdama 2020 m. kvietimą teikti paraiškas Komisija taip pat pradėjo antrąjį Europos universitetų bandomąjį projektą. Universitetai taip pat gali teikti paraiškas gebėjimams vykdyti aukštojo mokslo projektus stiprinti.

„Erasmus+“ yra 2014–2020 m. ES veiksmų švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto srityse programa.  Numatyta, kad 2020 m. „Erasmus+” programos biudžetas bus 12 proc. didesnis nei 2019 m. ir viršys 3 mlrd. eurų. Tai reiškia, kad dar daugiau jaunų europiečių galės studijuoti, mokytis ar įgyti profesinės patirties užsienyje.

Daugiau informacijos: www.erasmus-plius.lt