Gabiausiems Kauno mokiniams – dviguba mokslo metų pabaigos šventė

Grįžti

Gabiausiems Kauno mokiniams – dviguba mokslo metų pabaigos šventė
event 2019-06-07 domain Diena.lt label_outline Spaudos apžvalga

Gabiausiems Kauno mokiniams – dviguba mokslo metų pabaigos šventė

Beveik pustrečio šimto ypač gerai besimokančių Kauno moksleivių greta kasdienių pamokų šiemet papildomai gilino savo žinias universitetų auditorijose, klausydamiesi jiems parengtų paskaitų ir dalyvaudami specialiuose užsiėmimuose. Galimybę įgyti vertingos akademinės patirties jiems suteikė jau antrus metus Kaune vykusi Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programa, įgyvendinta bendradarbiaujant su visais mieste veikiančiais universitetais.

Dar nesulaukę įprastų mokslo metų pabaigos, geriausi Kauno mokiniai jau spėjo atšvęsti savo pasiektą finišo tiesiąją dirbant išvien su universitetų dėstytojais. Čia jie gilino žinias ir gebėjimus įvairiose mokslo bei asmeninio tobulėjimo srityse. KTU „Santakos“ slėnyje jiems iškilmingai įteikti mokslo metų baigimo pažymėjimai.

Analogų neturinti programa aprėpė platų skirtingų sričių spektrą – asmenybės ugdymą, matematiką ir gamtos mokslus, socialinius ir humanitarinius, ekonomikos ir verslo, sporto mokslus bei menus.

„Kaunas neatsitiktinai vadinamas Lietuvos širdimi įvairiomis prasmėmis. Išties, nepataikaujant, norisi pasakyti, jog čia yra didelė dalis švietimo pasaulio. Ypač smagu, jog šiame projekte dalyvauja ne tik mokyklos, bet ir universitetai, kurie supranta to prasmę. Mūsų šalis gali būti nuostabiausia planetoje vieta gyventi, bet tai užtikrinti gali tik talentingi, gabūs žmonės. Tad šią programą lankantys vaikai, tikiu, labai prisidės, kad ne tik Kaunas, bet ir visa Lietuva taptų tokia“, – sveikindamas susirinkusius Kauno mokinius ir jų artimuosius kalbėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Daugiau skaitykite čia.