Gegužę prasidės akcija „Ar tu plauki?“

Grįžti

Gegužę prasidės akcija „Ar tu plauki?“
event 2019-04-08 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras label_outline Projektai ir konkursai

Gegužę prasidės akcija „Ar tu plauki?“

Artėjant vasarai, ketvirtus metus iš eilės vyks akcija „Ar tu plauki?“. Jos metu 1–12 klasių mokiniai galės nerti į Lietuvos baseinus ir su trenerių pagalba įsitikinti, ar tikrai moka plaukti.

Plaukimas – gyvybiškai svarbus įgūdis. Nuo jo priklauso ne tik malonumai, bet ir galimybės išgyventi, patekus į nepalankias situacijas vandenyje. Nors Lietuvoje situacija gerėja, bet skęstamumo rodikliai išlieka vieni didžiausių pasaulyje. Dažnai pagrindinė to priežastis – plaukimo įgūdžių pervertinimas, o ypač vasarą, kuomet prastą mokėjimą plaukti lydi neapdairumas.

Atsižvelgiant į tai, gegužę prasidės kasmetinė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojama akcija „Ar tu plauki?“. Joje mokiniai saugiai, kartu su trenerių pagalba išsibandys įgūdžius ir įsitikins, ar tikrai moka plaukti. Baseinuose vaikai plauks nuo 25 iki 200 metrų atstumą, atliks kitas užduotis, ir galiausiai – gaus individualius pažymėjimus su trenerių vertinimu bei komentarais.

Šiemet akcija vyks 17-iolikoje baseinų. Plaukikus pasitiks ir jų įgūdžius vertins Kauno plaukimo mokyklos, Kauno sporto mokyklos „Startas“, Plaukimo klubo „Banga“, Sveikatingumo centro „Linija“, Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“, Šiaulių miesto sanatorinės mokyklos, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro, Klaipėdos „Gintaras“ sporto centro, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro baseinai. Taip pat Anykščių baseinas „Bangenis“, Rokiškio baseinas, Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos, Marijampolės sveikatingumo centro „Sveikatos banga“, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos, Ukmergės sporto centro ir Pasvalio sporto mokyklos baseinai.

Praėjusiais metais „Ar tu plauki?“ dalyvavo per 1100 mokinių. Nedidelė dalis – 18 proc. manančių, kad moka plaukti vaikų, įveikė rekomenduojamą 200 m atstumą ir įrodė tinkamą fizinį pasirengimą, didesnę ištvermę, geresnius plaukimo įgūdžius. 9 proc. akcijoje dalyvavusių vaikų nesugebėjo nuplaukti nei 25 m, 18 proc. neįstengė išsilaikyti vandens paviršiuje 5 sek. vertikaliai, o 21 proc. – 5 sek. horizontaliai.

 „Ar tu plauki?“ vyks 2019 m. gegužės 7 d. –  birželio 19 d. Akciją organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC),  palaiko – Švietimo sporto ir mokslo ministerija bei Lietuvos savivaldybių asociacija. Daugiau informacijos: www.lvjc.lt/ar-tu-plauki