Gegužės 31 d. bus paskelbti IBBY Lietuvos skyriaus 2019 m. Geriausių knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų nugalėtojai

Grįžti

Gegužės 31 d. bus paskelbti IBBY Lietuvos skyriaus 2019 m. Geriausių knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų nugalėtojai
event 2020-05-19 domain Lituanistų sambūris label_outline Projektai ir konkursai

Gegužės 31 d. bus paskelbti IBBY Lietuvos skyriaus 2019 m. Geriausių knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų nugalėtojai

IBBY Lietuvos skyriaus Geriausių 2019 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų ceremonija įvyks š. m. gegužės 31 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dėl karantino apribojimų dalyvių skaičius bus labai ribotas, tad kviesime visus žiūrėti apdovanojimų tiesioginę transliaciją portale www.15min.lt.

Šiais metais IBBY Lietuvos skyrius teiks apdovanojimus aštuoniose kategorijose – už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams, geriausią paveikslėlių knygą vaikams, gražiausią metų knygą, reikšmingiausius ir meniškiausius metų vertimus vaikams ir paaugliams, geriausią pažintinę metų knygą, reikšmingiausią metų debiutą bei už metų vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ar skaitymo skatinimo veiklą.

Su nominantais premijoms gauti galite susipažinti čia: https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/skelbiami-geriausiu-2019-metu-vaiku-ir-paaugliu-knygu-apdovanojimu-nominantai/

Primename, kad IBBY Lietuvos skyrius kasmet teikia apdovanojimus už geriausias praėjusiais kalendoriniais metais išleistas knygas vaikams ir paaugliams.

Premijomis siekiama skatinti meniškai vertingos lietuvių grožinės vaikų literatūros leidybą, kokybiškus vertimus, iliustracijas, pažintinę literatūrą bei vaikų literatūros tyrimus, sklaidą ir skaitymo skatinimo iniciatyvas. Taip pat norima padėti pedagogams, bibliotekininkams bei tėvams orientuotis leidybos procesuose, atrasti vertingas ir tinkamas knygas. Premijuojamos knygos turi būti naujos, meniškai ir pedagogiškai vertingos, praturtinančios lietuvių vaikų literatūrą.

Premijų laureatus renka IBBY Lietuvos skyriaus valdybos nutarimu sudarytos komisijos, į kurias atrenkami vaikų literatūros ir knygos meno tyrėjai, mokytojai, bibliotekininkai, iliustruotojai, kalbininkai, studentai ir kt.

Premijų laimėtojai apdovanojami Tarptautinės vaikų knygos dienos šventės metu. Laureatams teikiami diplomai, piniginiai prizai, dovanos. Premijų rėmėjai – privatūs asmenys (dailininkas Vytautas Žirgulis, Šarūnas Marčiulionis ir kt.) ir institucijos (leidyklos „Tyto alba“ ir „Žara“, UAB „Alumnus“, UAB „Sabelija“, UAB „Vilsentras“, UAB „IMG Numeri“ ir kt.) bei IBBY Lietuvos skyrius.

IBBY-logo_koliazas-334x219