Globalaus švietimo savaitė kviečia moksleivius kurti klimato pokyčių bei jų atspindžių kasdienybėje temomis

Grįžti

Globalaus švietimo savaitė kviečia moksleivius kurti klimato pokyčių bei jų atspindžių kasdienybėje temomis
event 2019-11-12 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras label_outline Aktualijos

Globalaus švietimo savaitė kviečia moksleivius kurti klimato pokyčių bei jų atspindžių kasdienybėje temomis

Lapkričio 18–24 d. Lietuvoje ir visoje Europoje rengiama 21-oji kasmetinė „Globalaus švietimo savaitė“. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių – gilintis į 17-a Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus.

Savaitės renginius Europos šalyse inicijuojantis Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos šiais metais daugiausiai dėmesio skiria globalioms, su klimato kaita susijusioms problemoms – 2019-aisiais renginių tema „Paskutinis klimato šauksmas!“. 

Globalaus švietimo savaitės renginius Lietuvoje organizuojant Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru kviečia mokyklas, būrelius, darželius lankančius vaikus kalbėtis apie kasdieninius mūsų įpročius, pasirinktą gyvenimo būdą, įsivaizduojamą ateitį ir būdus ją keisti. Vaikams ir jaunuoliams rengiama „Globalaus švietimo iššūkių savaitė“, meninės raiškos konkursas „Klimato kaitos atspindžiai“ ir „Veiksmo diena“. 

  • Globalaus švietimo iššūkių savaitė kviečia mokytojus ir moksleivius visą savaitę, kasdien prisiimti bent po vieną, kaskart vis kitą, iššūkį – atsisakyti telefono, mėsos, popieriaus ar plastiko, surengti augalų sodinimui, pamokoms be vadovėlių ar be kėdžių skirtas dienas. Parinkti iššūkiai skatina išbandyti darnų gyvenimo stilių, daugiau laiko skiriant gyvam bendravimui, sveikos mitybos ir judėjimo įpročiams, atsisakant perteklinio ar aplinką teršiančių prekių vartojimo. 
  • Meninės raiškos konkursas KLIMATO KAITOS ATSPINDŽIAI turėtų patraukti tų jaunųjų kūrėjų dėmesį, kurie ieško naujų, įdomių, aktyvių būdų kalbėti apie klimato kaitą, jos apraiškas ir poveikį mūsų kasdieniam gyvenimui ir visai planetai. Šis konkursas kviečia būti atidesniems mus supančiai aplinkai – pastebėti, kaip ją veikia klimato kaita bei koks mūsų veiksmai. Pasirinkę vieną iš dviejų temų „Tada ir dabar“ ir „Jei žemė būtų žmogus“ moksleiviai kviečiami reikšti savo mintis, pastebėjimus nuotraukose ar vaizdo įrašuose, muzikos, poezijos ar rašto kūriniuose, piešiniuose ar plakatuose.
  • Savaitės metu keliose šalies mokyklose bus rengiama VEIKSMO DIENA – renginių ciklas, kurio metu draugiškų aplinkai verslų atstovai bei lektoriai skaitys moksleiviams ir mokytojams pranešimus, rengs kūrybines dirbtuves. Veiksmo diena organizuojama, siekiant supažindinti mokinius su svarbiausiais tvaraus verslo kūrimo aspektais bei informuoti juos apie atsakingo vartojimo būdus. 

Daugiau ir registracija informacijos – www.lvjc.lt/globalaus-svietimo-savaite-2019/