GLOBE ir BJP konferencijoje mokiniai pristatė aktualias aplinkosaugos problemas

Grįžti

GLOBE ir BJP konferencijoje mokiniai pristatė aktualias aplinkosaugos problemas
event 2019-11-19 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Projektai ir konkursai

GLOBE ir BJP konferencijoje mokiniai pristatė aktualias aplinkosaugos problemas

Lapkričio 15–16 dienomis vyko GLOBE ir Baltijos jūros projekte dalyvaujančių mokyklų konferencija.

Iš visos Lietuvos GLOBE ir BJP projektų mokyklos atsiuntė beveik 100 dalyvių, pristačiusių žodinius ir stendinius pranešimus. Dalyvių pasveikinti atvyko ir svečiai iš JAV ambasados – Giedra Gurevičiūtė-Demereckienė ir Amy Reichert. GLOBE programą inicijavo ir kuruoja JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA). Kadangi Lietuva labai aktyviai renka fenologijos duomenis, vaizdo skambučiu konferencijos dalyvius taip pat pasveikino ir Europos ir Eurazijos regiono fenologijos kampanijų koordinatorė Lenka Kleger.

Dalyvių pranešimus vertino tarptautiniuose projektuose patirtį turinčių mokytojų konsultacinė grupė, kurią sudarė Rasytė Gaidienė, Regina Talačkienė ir Genutė Kuzmickienė. Aptarę ir apibendrinę pranešimus mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto Zoologijos muziejuje. Ten per pusantros valandos, padedami dr. Gritos Skujienės ir doktorantės Viktorijos Kuznecovos, sužinojo daugybę dalykų tiek apie Baltijos jūrą, tiek ir kitas Lietuvos gamtos įdomybes.

Antroji renginio dieną prasidėjo vaizdo skambučiu iš Suomijos – dalyvius pasveikino šiuo metu Baltijos jūros projektą koordinuojančios Suomijos atstovė Aira Undén-Selander.

Mokiniai ir mokytojai, išklausę dar vienuolika Baltijos jūros projekto pranešimų, keliavo į Vilniaus universiteto Planetariumą. Ten jų jau laukė doktorantas Aidas Sadauskas, papasakojęs kaip kiekvienas mokinys gali prisidėti tyrinėjant aplinką ir kosmosą ir supažindinęs su šiuo metų laiku matomais kosminiais objektais.

Konferencijai pasibaigus, džiaugiamės ir didžiuojamės mokytojais ir mokiniais, kurie vis dažniau nagrinėja sudėtingas temas, apimančias aplinkosaugą ir jų pačių daromą poveikį aplinkai, vis labiau bendradarbiauja tarp mokyklų ir ruošia vis stipresnius darbus!