Gražiausios pasakos prabyla žinomų žmonių lūpomis

Grįžti

Gražiausios pasakos prabyla žinomų žmonių lūpomis
event 2020-04-30 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Gražiausios pasakos prabyla žinomų žmonių lūpomis
Organizacija „Gelbėkit vaikus“, siekia padėti su sunkumais susiduriantiems vaikams ir kviečia Lietuvos žmones prisijungti prie šviesą ir optimizmą nešančios kampanijos „Gelbėk su pasaka“. Kampanijos metu žmonės savo socialinių tinklų paskyrose, naudodami grotažymę #GelbėkSuPasaka, kviečiami dalintis savo skaitomos pasakos vaizdo įrašu ir taip paskatinti aplinkinius skirti paramą organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamiems vaikams, kuriems šiuo metu pagalba yra itin reikalinga. Tėvams netekus darbo ir pajamų šaltinio, daugelis šių vaikų stokoja maisto, higienos, mokymosi priemonių. Taip pat labai svarbi šių skurde gyvenančių vaikų emocinė sveikata, kuria siekiama pasirūpinti. 
 
„Kai visi esame priversti daug laiko leisti namie, kai bet kokie socialiniai kontaktai turi labai griežtas ribas, mums visiems ir ypač mūsų organizacijos globojamiems vaikams šiuo metu taip reikia to tikėjimo stebuklu, tos laisvės ir ramybės, kurią tegali suteikti pasaka“, - sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė. „Manau, kad labai prasmingai pasirinkome ir šiai akcijai skirtą laiką, mėnesį, įrėmintą Motinos ir Tėvo bei Vaikų gynimo dienos.“
 
„Gelbėkit vaikus“ psichologė Silvestra Markuckienė pabrėžia, jog pasakos nauda vaikui yra be galo reikšminga. „Kad ir apie ką būtų pasaka, ji dažniausia baigiasi gerai, gražiai. Pasaka vaikui suteikia žinojimą, kad viskas bus gerai, įkvepia optimizmo, paaiškina per kartų kartas sukauptą gyvenimo išmintį, skatina susidraugauti su baimės jausmu. Ypač tai svarbu šiuo metu, nuolat kintančiame, stabilumą praradusiame pasaulyje, kai visi iškritome iš kasdieninės rutinos, o nerimo aplinkoje tvyro daug“, - sako psichologė.
 
Lietuvoje prie kampanijos jungiasi ir visas būrys kitų aktyvių mūsų šalies žmonių, tokių, kaip Rūta Mikelkevičiūtė, Merūnas Vitulskis, Edmundas Jakilaitis, Daiva Tamošiūnaitė, Vytautas Rumšas vyresnysis, Rolandas Mackevičius, Viktoras Jakovlevas, Agnė Grigaliūnienė, Vaida Genytė-Marazienė, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai bei kiti. Prie kampanijos jungiasi ir „Gelbėkit vaikus“ darbuotojai bei savanoriai visoje Lietuvoje, verslo organizacijų atstovai.
 
Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos kviečia prisidėti ir visus Lietuvos žmones: skaityti, nusifilmuoti, pasidalinti video savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams telefonu 1409 (auka 5 Eur) arba skirti norimą paramos sumą https://www.gelbekitvaikus.lt/paaukok bei paraginti tai padaryti savo draugus. Paprastą instrukciją, kaip tai padaryti, rasite čia
 
Tokio tipo kampaniją („Save with Stories“) šiuo metu įgyvendina tarptautiniam tinklui „Save the Children“ priklausančios organizacijos, o į kampaniją įsitraukia daug visame pasaulyje garsių žmonių.
 
Organizatorių informacija