Hakatonas #EUvsVirus: tarp geriausių sprendimų skaitmeninių finansų srityje – lietuvių pasiūlymas

Grįžti

Hakatonas #EUvsVirus: tarp geriausių sprendimų skaitmeninių finansų srityje – lietuvių pasiūlymas
event 2020-04-30 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Hakatonas #EUvsVirus: tarp geriausių sprendimų skaitmeninių finansų srityje – lietuvių pasiūlymas

Šiandien paskelbti didžiausio kada nors pasaulyje organizuoto hakatono #EUvsVirus, skirto spręsti įvairias koronaviruso sukeltas problemas, laureatai. Iš viso buvo pateikti 2142 sprendimai, o vienais iš nugalėtojų pripažinta lietuvių komanda, dirbanti finansinių technologijų srityje.

Lietuvių įkurtas finansinių technologijų (FinTech) startuolis „Bankera“ hakatonui pateikė sprendimą, kaip visuotinių krizių metu padėti smulkioms ir vidutinėms įmonėms užtikrinant trumpalaikį finansavimą palaikyti įmonių likvidumą. Išsamiai su lietuvių pasiūlytu sprendimu susipažinti galima čia.

Geriausi #EUvsVirus hakatono metu pateikti siūlymai atvirai skelbiami svetainėje euvsvirus.org, kad visa Europa galėtų jais pasinaudoti. Atrinkta 117 pasiūlymų, kuriuos įgyvendinti verta. Tarp pasiūlymų, kuriems Europos Komisija ketina suteikti pagalbą ieškant investuotojų, yra ir daugiau lietuviškų vardų: Lietuvos atstovai pasiūlė dar 3 atrinktus sprendimus - Covid-19 prognozavimo srityje, užimtumo srityje ir nuotolinio mokymo pradinukams srityje.

Visuomenė ir investuotojai kviečiami su jais susipažinti ir imtis juos įgyvendinti.

Europos Komisijos inicijuotame hakatone iš viso dalyvavo beveik 21 tūkst. dalyvių iš 141 pasaulio šalies, 168 iš jų – dalyviai iš Lietuvos.

Hakatonas #EUvsVirus vyko balandžio 24-26 dienomis nuotoliniu būdu. Inovatoriai, startuoliai, pilietinių iniciatyvų vykdytojai ir kūrybiški piliečiai buvo pakviesti burtis į komandas ir kurti novatoriškas idėjas, siūlyti sprendimus, kurie gali padėti suvaldyti krizę ar sumažinti jos neigiamą įtaką.

Dalyviai 48 valandas kūrė praktinius sprendimus 5 pagrindinėse srityse – sveikata ir gyvenimas, verslo tęstinumas, socialinė ir politinė sanglauda, nuotolinis darbas ir švietimas, skaitmeniniai finansai – suskirstytose į 37 iššūkius, arba galėjo pasiūlyti sprendimą savo pastebėtam iššūkiui.

Tarp įdomiausių iššūkių, kuriems ieškota sprendimų yra medicininiai tyrimai, medicininių priemonių gamyba, ligų prevencija ir bendravimas realiuoju laiku, nuotolinis darbas, elektroninio mokymosi metodai ir priemonės, geresnių galimybių mokiniams ir studentams užtikrinimas, naujų verslo modelių kūrimas, skubus gamybos perorientavimas, efektyvesnis komandinis darbas, melagingų naujienų prevencija, priemonės finansinės paramos teikimui, menas ir pramogos nuotoliniu būdu ir kt.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje euvsvirus.org.

Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt