Į studentų konferenciją „The COINS“ renkasi mokslo žvaigždės – du pranešimus skaitys Nobelio premijos laureatai

Grįžti

Į studentų konferenciją „The COINS“ renkasi mokslo žvaigždės – du pranešimus skaitys Nobelio premijos laureatai
event 2020-02-21 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Į studentų konferenciją „The COINS“ renkasi mokslo žvaigždės – du pranešimus skaitys Nobelio premijos laureatai

Vasario 25–27 d. Vilniaus universitete vyks studentų organizuojama penkioliktoji tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The COINS 2020“ (International Conference of Life Sciences).

Į jubiliejinį renginį atvyks 12 užsienyje dirbančių mokslininkų, kurie pristatys savo naujausius tyrimus gyvybės mokslų srityje. Tarp pranešėjų – du Nobelio premijos laureatai: Aaronas Ciechanoveris ir Jeanas Marie Lehnas.

Trečius metus iš eilės didžiausia studentų organizuojama gyvybės mokslų konferencija Europoje pritraukia Nobelio premijų laureatus. Šių metų konferencijos žvaigždės prestižinę premiją laimėjo chemijos srityje – Izraelio mokslininkas A. Ciechanoveris už metodo, kurio metu ląstelės, naudodamos ubikvitiną, geba skaidyti baltymus ir juos perdirbti, apibūdinimą (2004 m.), o prancūzų chemikas J. M. Lehnas – už kriptoindų sintezę (1987 m.).

A. Ciechanoveris kvies konferencijos dalyvius pasiklausyti jo paskaitos apie revoliuciją personalizuotos medicinos srityje ir sužinoti, kokias ligas ir kokia kaina bus galima išgydyti ateityje, o J. M. Lehnas tiesioginėje videopaskaitoje pasakos apie kelionę nuo molekulės iki adaptyviosios chemijos.

Konferencija prasidės vasario 25 d. ekspertine diskusija „Tinklų kūrimas moksle“. Joje apie bendradarbiavimo moksle svarbą kalbės mokslininkai Matthias Henze, Urtė Neniškytė, Rapolas Žilionis. Diskusiją moderuos Giedrė Petkevičė.

Šių metų konferencijoje daugiausia pranešimų bus skaitoma molekulinės biologijos temomis, tokiomis kaip RNR vaidmuo reguliuojant baltymų funkcijas, ląstelių signalizavimo ​–​ kinazės ir vėžio biologija. Taip pat bus pristatomos naujos insulino kūrimo technologijos ir potencialūs įrankiai siekiant gydyti neurodegeneratyvines ligas.

Optogenetikos pradininkas Berlyno Humboldto universiteto profesorius Peteris Hegemannas konferencijoje pristatys naują revoliucinę techniką, kuriai naudojama šviesa ir genetinė modifikacija, siekiant kontroliuoti ląstelių veiklą smegenyse. Už šį novatorišką darbą optogenetikos srityje pernai jis su kolegomis buvo apdovanotas Warreno Alperto fondo premija.

„Konferencija „The COINS“ – tai kasmet vis labiau besiplečianti erdvė, kurioje kiekvienas gali rasti sau ką nors artimo. Tai renginys, kuriame visi – jauni organizatoriai, žymiausi mokslininkai, tik pradedantys savo mokslinę karjerą tyrėjai ir bent šiek tiek besidomintys mokslu žmonės – turi progą prisidėti prie neeilinės mokslinės kultūros puoselėjimo“, – sako šių metų konferencijos koordinatorė studentė Elizabet Beržanskytė.

Šiemet konferencija, sukvietusi pasaulinio lygio gyvybės mokslų žinovus, išskirtinė bus ir tuo, kad atsivers visuomenei – joje laukiami visi norintys susipažinti su gyvybės mokslais. Juos patyrinėti renginio metu kvies visuomenės įtraukimo programa, skirta visiems šio mokslo entuziastams.

Konferencija vyks šių metų vasario 25–27 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7).

Visa konferencijos programa

Vilniaus universiteto informacija