Į universitetus braunasi dvejetukininkai – durys jiems atviros

Grįžti

Į universitetus braunasi dvejetukininkai – durys jiems atviros
event 2019-08-06 domain tv3.lt label_outline Spaudos apžvalga

Į universitetus braunasi dvejetukininkai – durys jiems atviros

Į studijas šalies universitetuose gali papulti bet kas – net dvejetukininkai. Taip teigia studijų ekspertai, sužinoję, kad dalis universitetų nepaiso sutartos nuostatos dėl minimalaus stojamojo balo ir mokamose studijų programose. Mokinių balams neišrankūs universitetai ginasi, kad kartelė numažinta tik tarp nepopuliarių specialybių. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau ėmėsi veiksmų, kad minimalus stojamasis balas būtų privalomas renkantis ir valstybės nefinansuojamas studijų programas.

Jau po mėnesio šalies aukštųjų mokyklų koridorius užplūs pirmakursiai. Tačiau jau dabar aiškėja, kad kai kurie universitetai ėmėsi didelių nuolaidų prastai egzaminus išlaikiusiems abiturientams. Stojantiesiems į valstybės nefinansuojamas vietas universitetai netaikė rekomenduojamo minimalaus balo, kuris yra 5,4 iš 10.

„Matome, kad išsiskiria skirtingos universitetų ar aukštojo mokslo institucijų misijos bendrai šitoje vietoje. Vieniems, kaip ir minėjau, svarbu pritraukti labiau pasirengusius ir motyvuotus studentus ir išlaikyti aukštą studijų kokybę. Kitiems galbūt, siekiant stabilizuoti finansinę padėtį, svarbu pritraukti visus norinčius ir galinčius mokėti už savo studijas“, – sakė Vilniaus universiteto atstovas Vytautas Uždanavičius.

Daugiau skaitykite čia.