Įkvėpti chemijos mokytojo: grupelė Klaipėdos dešimtokų pusmetį tyrė 50 rūšių kvepalus

Grįžti

Įkvėpti chemijos mokytojo: grupelė Klaipėdos dešimtokų pusmetį tyrė 50 rūšių kvepalus
event 2019-06-25 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Įkvėpti chemijos mokytojo: grupelė Klaipėdos dešimtokų pusmetį tyrė 50 rūšių kvepalus

Jei ne kiekvieno, tai dažno iš mūsų grožio ritualai baigiasi pasikvėpinimu. O kas gi slypi kvepalų buteliuke? Grupelė Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos dešimtokų, įkvėptų entuziastingo chemijos mokytojo Nerijaus Dzingelevičiaus, gerą pusmetį tyrinėjo 50 skirtingų kvepalų. Jaunuoliai kiekvieną savaitę darbavosi Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijoje ir dabar nesuklysdami gali ištarti sudėtingo prietaiso pavadinimą – dujų chromotografas-masių spektrometras.

20 moteriškų, 20 vyriškų ir dešimt vaikiškų kvepalų – tiek jų, padedant patyrusiems chemikams, ištyrė penki dešimtokai. Akiratyje atsidūrė bičiulių, draugų, bendraklasių kvepalai, tiek pirkti Lietuvoje, tiek parsivežti iš užsienio. Idėja tirti kvepalus gimė chemijos mokytojui N.Dzingelevičiui, pasitarus su mokiniais.

Kitokios pamokos

Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijoje N.Dzingelevičius pradėjo dirbti nuo rugsėjo, čia persikėlęs iš Druskininkų. Panašu, kad apie tokį mokytoją ir svajoja moksleiviai – degančiomis akimis, kupiną entuziazmo ir į pamoką žiūrintį plačiau – neapsiribojantį tik kabinetu ir vadovėliu.

Padedami dešimties metų mokytojo patirtį turinčio Nerijaus bei instituto mokslo darbuotojų, auklėtiniai tyrė ftalatus ir muskusą. Šios medžiagos parfumerijos pramonėje kontroliuojamos ir negali viršyti tam tikrų koncentracijų.

Daugiau skaitykite čia.