Išrinktas Mokyklų bendruomenių metams skirtas logotipas ir apdovanoti konkurso laimėtojai

Grįžti

Išrinktas Mokyklų bendruomenių metams skirtas logotipas ir apdovanoti konkurso laimėtojai
event 2020-03-03 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Išrinktas Mokyklų bendruomenių metams skirtas logotipas ir apdovanoti konkurso laimėtojai

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre apdovanotos grafinio ženklo, skirto Mokyklų bendruomenių metams, konkurso laimėtojos.

Iš beveik šimto konkursui atsiųstų logotipų vertinimo komisija atrinko tris geriausius darbus. Iš jų Facebook vartotojai išrinko tą, kuris bus naudojamas viešinant Mokyklų bendruomenių metų renginius.Tarp geriausių pateko ir daugiausiai publikos simpatijų sulaukė Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos mokinės Ugnės Butrimavičiūtės sukurtas grafinis ženklas. Jis tapo oficialiu Mokyklų bendruomenių metų logotipu. „Mano sukurtas grafinis ženklas yra paprastas, neapkraunantis, subtilus ir aiškus. Jis perteikia dvi, mano manymu, svarbiausias mintis, susijusias su mokyklos bendruomene – bendradarbiavimą ir palaikymą“, – taip savo darbą pristatė Mokyklų bendruomenių metų logotipo autorė.

Geriausiu, komisijos nuomone, tapo Nemenčinės Gedimino gimnazijos dvyliktokės Emilijos Urbanovič sukurtas logotipas, kurio centre – paukštis. „Paukštis yra laisvės, dvasinio augimo ir nemirtingumo simbolis. Ar mokyklos bendruomenė panaši į paukštį? Neabejotinai. Mokyklos bendruomenė yra nemirtinga, padeda dvasiškai augti, o žinios padaro žmogų laisvą kaip paukštį“, – savo logotipo idėją pristatė E. Urbanovič.

Tarp konkurso laimėtojų – ir Kėdainių dailės mokyklos mokinės Saulės Šilkaitytės darbas. „Mano sukurtas ženklas simbolizuoja mokyklų bendruomenes, kurios bendradarbiaudamos tarpusavyje galės daugiau sužinoti viena apie kitą. Logotipe pavaizduotos stilizuotos smegenys. Tai skirtingų žmonių panašus mąstymas, idėjos, išsilavinimas, mokyklų bendruomenių bendraminčiai“, – sakė autorė.  

2020-ieji paskelbti Mokyklų bendruomenių metais. Organizuojant ir viešinant bendruomenės telkimui skirtas iniciatyvas mokyklos kviečiamos ne tik naudoti sukurtą logotipą, bet ir grotažymę #MokyklųBendruomeniųMetai2020.

Mokyklų bendruomenės kviečiamos išbandyti naujas veikimo kartu formas, perimti sėkmingą kitų mokyklų patirtį, ieškoti savitų būdų, kaip į mokyklos gyvenimą dar labiau įtraukti mokinius, mokytojus, tėvus ir vietos gyventojus. Per visus metus numatyta rengti konkursus ir kitus renginius, skirtus šiai temai, surengti savivaldos mokymus mokiniams, pristatyti geriausius mokyklų pavyzdžius. Balandžio pradžioje planuojama konferencija „Tapk aktyviu mokyklos bendruomenės nariu“, į kurią bus kviečiami mokyklų bendruomenių nariai iš kiekvienos savivaldybės.

Protokolas