Jaunas mokytojas ne tik domisi istorija, bet ir bando išsaugoti šalies praeitį

Grįžti

Jaunas mokytojas ne tik domisi istorija, bet ir bando išsaugoti šalies praeitį
event 2019-07-05 domain Diena.lt label_outline Spaudos apžvalga

Jaunas mokytojas ne tik domisi istorija, bet ir bando išsaugoti šalies praeitį

Meilė žmogui ir istorijai Tomą Vaitkūną grąžino į mokyklos suolą, tik šį kartą kitame vaidmenyje. Tomas – jaunas mokytojas, kuris vos tik baigė istorijos studijas Lietuvos edukologijos universitete išvyko į mažą miestelį vakarų Lietuvoje ir pradėjo mokytojauti Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje. Jaunas mokytojas atvirauja, kad domėjimasis istorija paskatino dalyvauti projekte „Misija Sibiras“ ir šią vasarą jis ruošiasi keliauti tvarkyti tremtinių kapų, kad galėtų geriau prisiliesti prie Lietuvos praeities.

– Koks buvote mokinys mokykloje?

– Mokykloje buvau ganėtinai aktyvus mokinys. Mėgdavau diskusijas tiek su klasiokais, tiek su mokytojais. O mokykla man labai brangi vieta, nes būtent joje sutikau dvi savo gyvenimo meiles: istoriją ir savo sužadėtinę.

– O kodėl pasirinkote mokytojo specialybę?

– Ilgą laiką planavau būti psichologu. Visada domino žmogaus gelmė, vidinis pasaulis, žmogaus daugialypumas, sugebėjimas spręsti problemas, pasirinkimų motyvavimas, todėl aktyviai ruošiausi šiems mokslams. Sprendimą priėmiau Kaune, dalyvaudamas istorijos olimpiadoje. Atsitiktinumas lėmė, kad su manimi negalėjo vykti mane ruošusi istorijos mokytoja, todėl vietoje jos važiavo mano auklėtoja. Kartais reikia paklausyti patarimų, o vieną jų davė mano auklėtoja. Tos kelionės metu ji patarė būdą, kaip suderinti savo smalsumą žmogui ir meilę istorijai.

Daugiau skaitykite čia.